Primátor rezignoval. Proč?

Zář 14, 2015
2274 přečtení

V souvislosti s víkendovým oznámením primátora Prostějova, že rezignuje na funkci, se spekuluje o finančních darech na jeho účtu

David Sekanina

pistak

Foto: D. Sekanina

Prostějov – O rezignaci primátora Miroslava Pišťáka už informovala většina regionálních médií. Předháněla se v tom, kdo u toho byl a kdo to napsal první, že Pišťák na hodovém setkání u burčáku na radnici ohlásil záměr rezignovat. Důvod neoznámil. Server idnes.cz staví v konjunktivním vztahu tuto událost vedle finančního daru, který primátor Prostějova dostal od soukromé firmy, jak tvrdí, na podporu předvolební kampaně. Teprve bulvární Blesk však jeho odstoupení dává do přímé souvislosti se „statisícovými dary“. Vypadá to, že tato kauza bude mít ještě pokračování.

Za opozici se k události vyjádřil například Aleš Matyášek z TOP 09. Vyzývá k rezignaci ještě další dva členy prostějovské ČSSD. „Primátor města Prostějova Miroslav Pišťák a náměstek hejtmana Olomouckého kraje informovali na jednání zastupitelstva města Prostějova 7. září 2015 o vysokých částkách, které obdrželi jako dary na volební kampaň. V souvislosti s odhalením, že tyto peníze na volební kampaň ČSSD nebyly použity v souladu s pravidly, považujeme rezignaci osob spojených s tímto případem za jediné možné řešení. V této souvislosti vyzýváme k rezignaci náměstka hejtmana Aloise Mačáka a radního Bedřicha Grulicha,“ píše na sociální síti Aleš Matyášek.

Prostějovská TOP 09 přitom považuje informaci o rezignaci primátora „v současné době za hru jistých mediálních a s nimi spřízněných kruhů napojených na vedení prostějovské radnice“.

 

Vložit komentář