Přesluhující radní mají nabitý program

Říj 21, 2014
712 přečtení

Prodeje, nákupy, investice. Stará rada úřaduje dál. Povolební zemětřesení ostatně nezažije

David Sekanina

radnice vrata

Foto: D. Sekanina

Prostějov – O půl deváté ráno pobíhal na dálnici u Prostějova „velký černý pes“. Varovaly před ním dopravní servery i rozhlas. Co tam hledal? Nejspíš cestu domů.

Cestu, kudy se bude v nejbližších letech ubírat, dnes hledá i město Prostějov. Zatímco někde v ústraní zkrachovalo jednání stran, které dostaly od voličů nejvíc křížků: ČSSD odmítla ANO a raději se spojí s bývalými kolegy z rady – Pévéčko a dosud opozičními komunisty, přímo na radnici mají dnes sezení radní, kteří už formálně přesluhují.

Navzdory tomu mají program dosti nabitý. 124. schůze rady obsahuje 35 hlavních bodů, přičemž bod 7 má celkem 14 podbodů.

Přídavek na průsaky

Probírat budou návrh městského rozpočtu na rok 2015, ale také peníze na „opravu havarijního stavu stavidla u Doubravových rybníků“. Pokud jste tento název ještě neslyšeli, vězte, že jsou to rybníky u mlýnského náhonu v Drozdovicích.

Jak se ukázalo, potrubí nápusti je v pořádku, vývěry vody na břehu drozdovického rybníka způsobuje už od léta narušené podloží související s budováním opěrných gabionových stěn u náhonu přes silnici. Na vyřešení tohoto problému se přihodí peníze z městské kasy. Tedy žádná reklamace?

Knížka, obrazy, soud…

Končící rada má doporučit finance i na výpravnou knížku Sto let prostějovské radnice, má se vyslovit k vánočnímu jarmarku na hlavním náměstí (co jeho avizovaná rekonstrukce?), oznámit prodeje městských pozemků, ale má také řešit zastupování města v soudním sporu s firmou Manthellan, jednat o změně zadávacích podmínek veřejné zakázky demolice bývalých jezdeckých kasáren a ve finiši má přijít na řadu téma nákupu uměleckých děl do městské sbírky a změna organizační struktury magistrátu.

Člověk by si řekl, že jsou to dost zodpovědné úkoly pro ty, kdo mají už své období v podstatě odkrouceno. Mnohým z nich ale nastává nové období kroucení. Pokud totiž jednání o koalici dopadnou tak, jak se předpokládá, seznamovací večírek noví radní potřebovat nebudou.

Vložit komentář