Přejezd v Olomoucké rozdělí ostrůvek. Závory budou na silnici i na přechodu

Srp 20, 2014
1111 přečtení

Modernizace se dočká železniční přejezd v Olomoucké i sousední Českobratrské ulici

David Sekanina

Přejezd v Českobratrské. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Projekt rekonstrukce křižovatky v Olomoucké ulici nepočítá jen s obnovou jednoho, ale hned dvou železničních přejezdů.

Úprav, a to zásadních, se dočká přejezd v Olomoucké ulici. Vůbec se ale zatím nemluvilo o tom, že modernizován bude i nedaleký železniční přejezd v Českobratrské ulici. Závory ovšem namontují jen na frekventované výpadovce.

„Silnice bude na přejezdu rozdělena na dvě části vyvýšeným ostrůvkem, přičemž v každém pruhu bude závora. Přejezd dostane také nové výstražníky,“ popsal nové bezpečnostní prvky Martin Šalé z brněnské firmy AK Signal, která se specializuje na zabezpečovací techniku a v blízkosti přejezdu v Olomoucké ulici vybuduje také přechod pro chodce se samostatnými závorami.

Ten povede asi čtyři metry od silnice směrem k Českobratrské ulici. A také v této ulici, která navazuje na Barákovu a ústí na náměstí Odboje, budou probíhat práce na kolejích.

„Kromě opravy železničního svršku zde nainstalujeme moderní výstražníky a nový technologický domek. Se závorami se tu ale nepočítá,“ doplnil provozní náměstek specializované firmy, která zakázku dostala. Zabezpečovací procesy na přejezdu bude řídit počítač.

Podle informací Českých drah začne výluka kvůli rekonstrukci obou železničních přejezdů v úterý 26. srpna a skončí ve čtvrtek 4 září. Vlaky v tomto období nebudou jezdit mezi hlavním a místním nádražím.

Na přejezdu v Olomoucké ulici zemřeli v posledních několika letech tři lidé. Dva sebevrazi, muž a žena, a jedenáctiletá dívenka, která se svou spolužačkou přebíhala trať před blížící se lokomotivou. Druhá školačka utrpěla tehdy těžké zranění. Bylo to v roce 2006.

 

Související články:

Vlaky vynechají Prostějov. Začíná přestavba nebezpečného přejezdu (aktualizováno)

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář