Přednáška Jiřiny Šiklové bude on-line na internetu

Říj 13, 2014
853 přečtení

Prostějovská knihovna nabízí živý přenos besedy se známkou socioložkou

David Sekanina

stream knihovna

Repro: livestream.com/knihovnaprostejov

Prostějov – Máte rádi názory Jiřiny Šiklové? Můžete si je poslechnout naživo v prostějovské knihovně. Je ale možné, že to ve středu v pět hodin odpoledne na Skálovo náměstí nestihnete. Budete třeba ještě v práci. Nevadí.

Živý přenos přednášky bude možné sledovat na internetové stránce městské knihovny nebo na: www.livestream.com/knihovnaprostejov.

„Je ale potřeba počítat s případnou sníženou kvalitu obrazu,“ říká Tomáš Štefek z oddělení pro děti a vzdělávání prostějovské bibliotéky.

Téma středeční přednášky Jiřiny Šiklové je Současná společnost očima sociologa, ale je pravděpodobné, že se bude hodně mluvit o její nové knížce Vyhoštěná smrt.

„Smrt jsme takzvaně civilizovaně vytěsnili ze svých životů. Má proběhnout někde v nemocničních hygienických podmínkách. Když chce někdo starý o smrti vážně mluvit, většinou ho mladší odbudou mávnutím ruky: Dej pokoj, ty tady budeš do sta. Místo rozhovoru o věcech, které se mu honí hlavou a o kterých se potřebuje starý člověk nějak rozpovídat, zalepí se mu pusa takovou banalitou,“ citují knihovníci známou socioložku.

 

Vložit komentář