Plumlov, Hloučela a Kosíř. Nejhezčí kousky přírody podle dětí

Čvn 26, 2015
1914 přečtení

Ochránci přírody udělali anketu mezi 752 školáky

David Sekanina

hloucela deti

Foto: D. Sekanina

Prostějovsko – Kde leží váš nejoblíbenější přírodní kout v prostějovském okrese? Ochránci přírody položili tuto otázku téměř osmi stovkám dětí. Tipnete si, jak odpověděli?

„Vyhrálo Plumlovsko, biokoridor Hloučela a Velký Kosíř. Dále to byly lesy v okolí Stražiska a Ptení a příroda v okolí Křenůvek, Otaslavic a Myslejovic,“ vyjmenovala šéfka prostějovského svazu ochránců přírody Eva Zatloukalová.

Malého průzkumu se účastnilo 752 žáků z 15 škol Prostějovska. „Anketa vlastně odstartovala sérii podniků, které se těchto oblíbených míst týkají. A to tři vycházky pod názvem Setkání s přírodou, tři geocachingové hry s využitím přístrojů GPS, akce na pomoc přírodě, nové ekologické programy pro školy a semináře pro pedagogy. Dohromady tvoří projekt Do přírody v každém věku, který podpořilo ministerstvo životního prostředí,“ shrnula Zatloukalová.

Účastníci ankety byli motivováni výhrou. Dvacet z nich vylosovali pořadatelé Dne životního prostředí, který se konal v polovině června u prostějovského zámku. Lidé z Ekocentra Iris na něj pozvali včelaře, myslivce, zahrádkáře, bonsajisty a pečovatele ze stanice pro zraněné živočichy v Němčicích. Děti se mohli projít po hmatovém chodníčku pro bosé nohy.

 

 

Vložit komentář