Peníze na hodiny vracet nemusí

Pro 16, 2014
1095 přečtení

Jana Kostelníková uhájila dotaci na další, čtvrté hodiny s bezpečnostním hlásičem. Stát mají na E. Beneše

David Sekanina

kostelnikova

Foto: archiv Jany Kostelníkové

Prostějov – Zastupitelé měli včera na stole návrh nového rozpočtu Prostějova. Počítá s výdaji 800 558 770 korun. Jednali však také o částce 26 500 korun, kterou radní doporučili požadovat po Janě Kostelníkové. Ženě, která v Prostějově nechala nainstalovat několik speciálních hodin s bezpečnostními hlásiči a s těmito penězi počítala na další.

Hodiny s tlačítky na přivolání policie a záchranky stojí už na Neumannově náměstí, v parčíku u nové nemocnice, v Kolářových sadech a teď chce autorka projektu Přijdu včas hodiny určené především dětem umístit na sídlišti E. Beneše.

Prodloužení smlouvy

Po městě Jana Kostelníková žádala, aby jí upravilo smlouvu o poskytnutí veřejné finanční podpory. Na výrobu a instalaci čtvrtých hodin potřebuje ještě další rok. Radní ale míní, že by měla peníze, necelých sedmadvacet tisíc, vrátit, protože nesplnila podmínky a nepoužila příspěvek „na daný účel ve lhůtě stanovené smlouvou“.

„Překvapilo mě to. Bývá obvyklé, že se podobné smlouvy prodlužují. Doufám, že najdu u členů městského sboru pochopení,“ komentovala v pátek zamítavé stanovisko radních Jana Kostelníková. Na to, než bude moci vystoupit na schůzi zastupitelstva, čekala včera na radnici sedm hodin. S výsledkem je ale spokojená. Zastupitelé doporučení konšelů nevyslyšeli a vyšli jí vstříc. Nebylo to ostatně poprvé.

Celkem 165 tisíc

„Jsem moc ráda. Potřebuji ještě nějaký čas. Sponzoři se shání těžko a ráda bych ještě zapojila Olomoucký kraj,“ říká aktivní, optimistická žena, která na pořízení jedněch hodin musí sehnat 165 tisíc. Ty na sídlišti E. Beneše by měly sloužit nejpozději do roka.

Hodiny pod hlavičkou projektu Přijdu včas stojí nejen v Prostějově, ale také v Kolíně, Pardubicích nebo České Třebové.

Vložit komentář