Palačinky z Vrahovic zavoní na jaře

Úno 5, 2015
2660 přečtení

Nová cukrárna, kavárna a palačinkárna v jednom už stojí. Lipka ji otevře v květnu

David Sekanina

cukrarna

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Tak vypadal před dvěma lety, a tak dnes. Rohový dům ve vrahovické ulici Jano Köhlera čeká v podstatě jen na vývěsní štít. Kavárna s cukrárnou. Specialita podniku: palačinky. Šest handicapovaných klientů občanského sdružení Lipka by v ní mělo začít obsluhovat, péct a smažit od května.

„Pokud se nestane nic neočekávaného, tak provoz opravdu zahájíme v květnu,“ potvrdila Renata Čekalová, která zítra za sdružení Lipka stavbu oficiálně přebírá. Kolaudace běží.

Sortiment cukrárny bude klasický. „Káva, čaj, nápoje, zákusky a hlavně palačinky, na něž se budeme specializovat. Děti si tu po cestě do školy, která je hned vedle, koupí svačinku,“ naznačila Čekalová.

Za okny jsou už vidět stoly a židle. „Základní vybavení jsme pořídili v rámci integračního projektu, ale hodně toho musíme ještě nakoupit. Nábytek, sklo a další věci. Máme na to březen a duben,“ zmínila se předsedkyně prostějovského sdružení, které se na pomoc postiženým zaměřuje od roku 1993.

Objekt ve Vrahovicích byl přestavěn pro potřeby terapeutické dílny za čtyři a půl milionu. Peníze se podařilo poskládat z dotací, úvěru a milionu, který jako veřejnou finanční podporu přidalo město.

V rámci projektu Mám kam jít vzniklo také pět bezbariérových bytů pro čtrnáct klientů Lipky.

Vložit komentář