OP Prostějov: začalo trestní stíhání pěti velkých šéfů

Čvn 26, 2014
1966 přečtení

Prostějovská hospodářská kriminálka zahájila trestní stíhání pěti bývalých členů představenstva OP už 13. června

David Sekanina

OP Prostějov demolice (20)

OP Prostějov. Foto: D. Sekanina

Prostějov, Brno – Krajské státní zastupitelství v Brně dnes oznámilo, že začalo trestní stíhání pěti někdejších členů představenstva OP Prostějov. Upozornil na to odpoledne server idnes.cz.

Okresní státní zastupitelství v Prostějově vykonává dozor nad trestním řízením, ve kterém bylo 13. června prostějovskou hospodářskou kriminálkou zahájeno trestní stíhání pěti bývalých členů představenstva společnosti Oděvní podnik. A to pro skutek právně kvalifikovaný jako trestný čin předlužení.

„V případě, že v trestní věci bude podána obžaloba, hrozí dotyčným za toto jednání trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvádí Hynek Olma, státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně, které na řízení dohlíží.

Podle informací redakce idnes.cz „jde o machinace se zástavami majetku v době, kdy již někdejší oděvní gigant dlužil stamiliony věřitelům, a ti by tak přišli zkrátka“.

O Františku Tuhém se mluvilo už před rokem

tuhy

F. Tuhý. Foto: archiv

Jména obviněných zastupitelství neuvedlo. Už loni na jaře byl ze zvlášť závažného zločinu zpronevěry obviněn bývalý manažer Oděvního podniku v Prostějově, zdroj blízký vyšetřování tehdy potvrdil, že se jedná o bývalého generálního ředitele Františka Tuhého.

„Této trestné činnosti se měl dopustit tím, že v době od února roku 2004 do února roku 2008 svévolně v rozporu se zákonem o mzdě a v rozporu se zákoníkem práce rozhodl o vyplacení prémií své osobě, čímž měl způsobit společnosti OP Prostějov škodu ve výši přesahující 26 milionů korun,“ uvedlo loni v dubnu krajského zastupitelství.

OP Prostějov se dostal do úpadku v roce 2010. Více než pěti stům padesáti věřitelů dluží více než dvě miliardy. Podnikový majetek se už v podstatě rozprodal. Hlavní výrobní areál OP odstřelí v sobotu pyrotechnici.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář