OP Prostějov už není. Ostatky šly v 7.00 k zemi

Čvn 28, 2014
1305 přečtení

Odstřel výrobního areálu přenášela televize (odkaz na video najdete pod článkem)

David Sekanina

OP Prostějov

Zbytky OP. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Redaktoři tištěných novin, internetových serverů, rozhlasu, televize i jejich kolegové kameramani a fotografové vstávali dnes dost brzo.

Většina z nich dorazila z různých koutů kraje do Prostějova už kolem šesté ráno. Malé město uprostřed republiky dnes přitahuje pozornost smutnou, ale současně vzrušující událostí. Odstřelem zkrachovalého, cti a železa zbaveného podnikového komplexu OP Prostějov. Detonace otřásla okolím v sedm hodin ráno a byla zřetelně slyšet i na druhém konci Prostějova.

Labutí popěvek za ostatky OP Prostějov zněl těsně před jeho smrtí tiše z Prostějovského deníku a z facebookové stránky Prostějov Times. První přinesl fotogalerii snímků areálu (z něhož zbyl v podstatě jen skelet) z ptačí perspektivy a druhý nabízí fotografie OP večer před jeho pádem k zemi.

Odstřel výrobního areálu OP Prostějov živě přenášelo ostravské studio České televize. Stovky lidí se na něj dívaly z okolí, například z kopce v Držovicích. Zdá se, že proběhl bez technických komplikací.

Malou vzpomínkou přispěl po sedmé hodině na ČT Miroslav Chytil, historik architektury a donedávna ředitel prostějovského muzea. Před kameru se postavil i hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. Na otázku, co bude s pozemky v areálu, nedokázal odpovědět.

Televize vyzpovídala i radního Prostějova Jiřího Pospíšila, který řekl, že sto osmdesát milionů za pozemky, což byla cena, kterou požadovala realitní kancelář, bylo pro obecní kasu mnoho. „Do koupě jsme proto nešli,“ uvedl pro ČT Pospíšil. „V Prostějově se nám trochu zaprášilo, ale jinak vše proběhlo v pohodě,“ komentoval demolici bezprostředně po výbuchu Jiří Pospíšil.

Videozáznam odstřelu OP můžete sledovat zde…

 

Související články: 

OP Prostějov: začalo trestní stíhání pěti velkých šéfů

OP Prostějov se sesune zemi za deset dní

Architekti vědí, co s opuštěným OP

OP: zbyla ožraná mršina

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář