Od Křižáků k Testosteronu. Point slaví deset let

Dub 23, 2015
816 přečtení

Jak? Kabaretem v divadle a šansony v Apollu

David Sekanina

point (1)

Foto: archiv Divadla Point

Prostějov – Před deseti lety probudila spící divadelní scénu v Prostějově vycházející hvězda. Divadlo Point. Dnes toto amatérské divadlo vzešlé ze studentského prostředí na Gymnáziu Jiřího Wolkra oslaví výročí vzniku v reprezentativním divadelním sále městského divadla.

Do hlediště jeho skromné domácí scény v Olomoucké ulici by se fanoušci Pointu určitě nevešli.

Plné hlediště

„Slavnostní kabaret pro všechny naše příznivce začíná v sedm hodin večer,“ vzkazuje zakladatel divadla a jeho kmenový herec i režisér Aleš Procházka. Dnes je občanským povoláním ředitel knihovny, v dobách zakladatelských byl kantorem na „wolkráku“.

Vstupné na vzpomínkový zábavní podnik, v němž účinkují současní i bývalí členové souboru, je dobrovolné. Sedačky v sále si ovšem lidé postupně rezervovali a už teď je jasné, že divadlo bude večer zcela plné.

Šansony

Šanci na přípitek má ten, komu se podaří natlačit v pátek do hudebního klubu Apollo 13, protože oslavy deseti let existence Divadla Point se protáhnou až do následujícího dne. V podzemí Barákovy ulice zahraje divadelníkům a jejich suitě kapela Voila.

„Vznikla před čtyřmi lety, když slovenská zpěvačka Zdenka Trvalcová potkala v Praze akordeonistu Michala Mihoka. Nejdříve hráli francouzské šansony v netradičních úpravách, později se začali věnovat vlastní tvorbě,“ prozradil majitel klubu Miroslav Hasa s tím, že Voila vystupuje nyní ve složení zpěv, akordeon, kytara, kontrabas a bicí.

Od muzikálu k činohře

Divadlo Point po dekádě jeho působení neznají dobře jen v Prostějově. Na úspěšnou dráhu vstoupilo navštěvovanými muzikály, Křižáci nebo Čajzni škváru, Olivere, ale poté, co nalezlo azyl v Olomoucké ulici, odstartovala jeho činoherní éra, která vyvrcholila představením Testosteron, s jehož nastudováním se Point blýskl dokonce na prknech Činoherního klubu v Praze.

Amatérský ansámbl se už blíží k polovině třetí desítky svých divadelních premiér. Prostějovští diváci mají ještě v čerstvé paměti Baskervillskou bestii, Hotel Palermo, Velkého šéfa, Nahého Wolkra, Druhý výstřel, ale také Švédský stůl, Studnu světců nebo kabarety, které Point uváděl celých osm let.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *