Obnovme stadion! Výzva, výkřik do prázdna

Úno 19, 2015
1284 přečtení

Má zdevastovaný stadion u Hloučely ještě nějakou budoucnost? (foto)

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Když na pondělním zastupitelstvu mluvil architekt František Fröml o „Lerku“ vzpomněl jsem si na bezútěšný pohled, který se člověku naskýtá, když u stadionu při procházce kolem Hloučely zastaví.

Nový zastupitel z opoziční lavice hovořil o tom, jak by město mělo jednat s majitelem zdevastovaného areálu a snažit se o to, aby se kdysi známý sportovní stánek, který pamatuje skvělé výkony atletické i fotbalové, proměnil opět ve sportoviště sloužící lidem.

„Existuje projekt podchodu pod železniční tratí, který by řešil tuto otázku,“ naléhal upřímnými slovy Fröml, jako by v tu chvíli ani nebyl uprostřed nemilosrdné politické arény, ale na veřejné besedě občanů s vedením města.

Narazil samozřejmě na chladný pragmatismus. „Pokud máte nějaké připomínky, uplatněte je k návrhu zadání změny územního plánu Prostějova, který právě běží,“ odkázal architekta do patřičných mezí radní Zdeněk Fišer.

Prostějovský atletický a fotbalový stadion, jehož slávu současní třicátníci už nezažili, ale starší generace ji má v dobré paměti, chátrá v soukromých rukou už řadu let. Současní radní jej zachránit nehodlají, nabídku k odkupu odmítli už v minulém volebním období (2011).

Majitel areálu, jenž zde nechává hrát mladé fotbalisty, začal teď po několika letech znovu tvrdit, že by místo něj rád postavil domov pro seniory. Požádal sice o změnu územního plánu, ovšem nakolik má tato myšlenka reálný základ, ví jen on sám. O něco reálnější mi připadá ta, která mě napadá, když se ze stadionu dívám skrze rozpáranou plachtu s nápisem TK Plus přes blízkou železniční trať. Někde tam, kde má brzy stát olympijské centrum.

Vložit komentář