O čem (ne)píšou Prostějovské plátky?

Led 19, 2015
1713 přečtení

Do léta se snad dláždit naučí… Kauza Šlambor a policejní zátah konických policistů na redaktory Týdne

David Sekanina

ppfotonovyProstějovsko – V dnešním Prostějovském večerníku se můžete dozvědět, že Jarča prodává své tělo v 70!

Pokud to pro vás není nic nového nebo podrobnosti raději oželíte, můžete obrátit pozornost ke zprávám jiných médií.

Například Prostějovský deník se zabývá dlážděním před radnicí, které rozpačitě odstartovalo generální obnovu celého náměstí T. G. Masaryka. Není divu, že nad ním lidé kroutí hlavou, zvlněná dlažba zatím vypadá, jako by ji pokládal diletant a byl to jeho první melouch.

„To se bude dít vibrací…“

Radní Zdeněk Fišer v Deníku poučuje: „Slyšel jsem hodně nadávání ohledně toho dláždění. Ale dlažba je zatím jen položená, nezarovnaná. To se bude dít vibrací. Musí být položená celá plocha a navíc sevřená. V zimě se ale tyto práce většinou neprovádí.“

Ještě že se s předlážděním plochy před radnicí začalo už po hodech, jak slibovaly silné předvolební hlasy. Zřejmě proto se teď musí čekat, až skončí zima. Ale dosti ironie. Firma Skanska, která často vyhrává městské zakázky, má podle Fišera čas až do léta a tak lze doufat, že se její lidé do té doby dláždit na exponovaném cvičišti-staveništi naučí.

Klidný spánek v Skalce

slambor

Foto: D. Sekanina

Prostějovské „kauzy Šlambor“ se zhruba před týdnem dotkl server Aktuálně. Na článek, z něhož vyplývá, že nový prostějovský radní za KSČM nebude mít nejspíš kvůli mlžení kolem svého trvalého bydliště žádný problém, upozornily Prostějov Times.

Politická opozice vyzvala před vánočními svátky zastupitelstvo, aby zrušilo mandát Jaroslavu Šlamborovi, protože nežije v Prostějově, ale ve Skalce.

„Opozice však zřejmě při svém ataku neuspěje, promeškala totiž zákonnou desetidenní lhůtu,“ píše Aktuálně.cz a cituje experta na volební problematiku, právníka Pavla Uhla:

„Po volbách má každý volič právo zpochybnit průběh. Pokud nezpochybní, všechny vady, které jsou, se takto zhojí.“

Navíc server zmiňuje precedenční verdikt soudu, který „řekl, že nevadí, že současný starosta Františkových Lázní Otakar Skala si trvalé bydliště v lázeňském městě zřídil až těsně před podáním kandidátky do loňských podzimních voleb a dál bydlí v několik kilometrů vzdálené obci“.

„Soud konstatoval, že byť chodí spát někam jinam, jeho materiální vztah k obci je zachován v důsledku spektra společenských a politických aktivit, které má v obci,“ dodává pro Aktuálně Pavel Uhl.

Jaroslav Šlambor byl nějakou dobu pod tlakem. Ten vyvrcholil před měsícem, kdy před zastupiteli slíbil, že se k tomu, kde vlastně trvale bydlí, vyjádří do třiceti dnů. Písemně. Tak uvidíme, zda bude mít jeho kauza ještě alespoň formální pokračování.

„Policista podával hlášení podnikateli“

pcr

Ilustrační foto: archiv PČR

O tom, co se děje na Prostějovsku, psal před pár dny také časopis Týden. Klíčové pasáže textu, v němž redaktoři líčí, jak policisté z Konice včetně svého vedoucího konali na objednávku vlivného člena ČSSD a podnikatele z Přemyslovic Jaroslava Králíka, si lze přečíst v internetovém vydání Týdne.

Autoři článku uvádí, že se při přípravě reportáže stali terčem „nestandardního“ policejního zásahu přímo v sousedství pozemků Jaroslava Králíka.

„Incident vyvrcholil, když si policejní důstojník sám otevřel zavazadlový prostor redakčního vozu a podnikateli hlásil, co v něm našel,“ píše Týden.

Bývalého příslušníka StB Jaroslava Králíka zná dobře například senátorka Božena Sekaninová nebo současný radní Pavel Smetana z dob, kdy společně zastávali místopředsednické posty v okresním výboru strany sociální demokracie v Prostějově.

Co píšou Prostějovské plátky?

 

Vložit komentář