Novinky: Letící kámen je podvod, tvrdí střelmistr

Čvc 25, 2014
848 přečtení

Video z demolice OP Prostějov, na němž letí úlomek betonu kolem přihlížejících diváků, se střelmistrovi Zdeňku Šobíškovi nezdá věrohodné

David Sekanina

op-kamen-300x182Prostějov – „Střelmistr z demolice OP Prostějov zpochybnil pravost videa s letícím kamenem.“ To je titulek článku, který dnes odpoledne uveřejnily na svém serveru novinky.cz.

Redakce v něm uvádí, že střelmistrovi Zdeňku Šobíškovi, který vedl v červnu odstřel budov OP Prostějov, se ozval odborník na počítačovou animaci a tvrdí, že video, na němž je vidět, jak úlomek betonu letí kolem hlav přihlížejících diváků, má znaky podvodu.

Videozáznam s letícím kamenem byl jednou z prvních amatérsky natočených sekvencí odstřelu OP, které se objevily na You Tube.

Šobíšek, kterému hrozí pokuta padesát tisíc korun, pravost videozáznamu zpochybnil. Úlomek se podle něj do prostoru za páskami neměl dostat a trvá na tom, že bezpečnostní předpisy nebyly porušeny.

Kdyby se to ovšem prokázalo, firmě, která demolici prováděla, by podle Novinek hrozila až pětimilionová pokuta.

Svědectví o tom, že jí kámen skutečně letěl kolem hlavy, přinesla přitom záhy po incidentu žena na webu Prostějovského večerníku.

Zpola demontovaný areál zkrachovalého OP Prostějov vylétl do povětří v sobotu 28. června v 7 hodin ráno.

Videozáznam si můžete prohlédnout zde…

 

Související články: 

Odstřel OP málem skončil tragédií

 

 

Vložit komentář