Nepohodlný Společenský dům skončil

Čvn 12, 2014
700 přečtení

Zrušení společnosti spravující Kasko protlačila koalice

David Sekanina

Prostějov – V úterý zasedalo prostějovské zastupitelstvo a vzešlo z toho pár zásadních věcí. Debatu a zvedání rukou sledovali i novináři, a tak mají v těchto dnech o čem psát.

Zprávu o tom, že městský sbor těsnou většinou posvětil zrušení společnosti Společenský dům, to znamená servisní organizace Kaska, jemuž by podle radních slušela demolice, sepsal jako první Týdeník Prostějovska. Do hledání příčin, důsledků a souvislostí se ovšem nepustil. Kasko dostane od letních prázdnin na starost Domovní správa.

Další hřebíček do rakve Kaska

kasko

Foto: D. Sekanina

Kromě neurčitého vyjádření šéfa Domovní správy Vladimíra Průši, že neví, jestli budou hospodařit lépe, či hůře, by článku slušelo vysvětlení kroku ze strany města a také reakce z tábora aktivistů hájících existenci Kaska, na které si brousí zuby investor obřího nákupního centra.

Navrhoval bych například předsedu sdružení Pro Prostějov Jana Navrátila, který se včera vyjádřil v tom smyslu, že Domovní správa se o Kasko nepostará o nic lépe, jen to bude další hřebíček do rakve zatím rozumně fungující budovy.

Přeložka na Hloučele?

Týdeník Prostějovska připomíná i schválení nového územního plánu Prostějova. Tlumočí přitom obavy Františka Filouše ze spolku Hloučela (píše ho nesprávně s velkým S), že stejnojmenným lesoparkem by v budoucnu mohla vést přeložka plynovodu a biocentrum by se tak smrsklo na polovinu. Tvůrci územního plánu z kanceláře Knesl a Kynčl jeho interpretaci schváleného dokumentu usměrňují. Říkají, že vedení potrubí není jisté. 

S Držovicemi vyřízeno

Prostějovské novinky upřednostnily krátkou informaci o tom, že zastupitelé v úterý odpoledne schválili konečné vyrovnání s Držovicemi. Obec, která se odtrhla už v roce 2006, chtěla několikanásobně víc, řešila to i soudně, ale nakonec se spokojí s 2,9 miliony korun.

Novinky těší řidiče dobrou zprávou, že práce na rondelu v Dolní pokračují rychle a ulice se tak otevřela od města po odbočku k Šárce o několik dní dříve, než bylo avizováno. Pro jistotu si tam ale zajedu. Rád bych viděl i tu kruhovou křižovatku. Má prý být hotová už 20. června.

Fabrika? Slib s horizontem deseti let

Doména iprostejov.cz dává jednostranně prostor jednateli firmy Železárny-Annahütte, která už před sedmi lety slibovala, že postaví v Prostějově další provoz.

Nic nepostavila, ale teď opakuje, že přece jen postaví, ale tak po roce 2016. Říká, že už koupila stroje, vybavení a ve finále by zaměstnala sto padesát lidí.

Nezávazná konverzace na téma počasí

Prostějovský deník v poslední době sází na zprávy o počasí, které jeho management ještě před pár lety na stránkách novin nerad viděl. Inu, časy se mění. Z takzvaně nezajímavé látky je najednou čtivé téma.

O počasí ostatně (nejlépe v kataklyzmatických souvislostech) pravidelně referuje většina deníků. Nahrávají jim stále častější klimatické výkyvy, ale hlavně choulostivost moderního člověka a jeho chuť hltat alespoň odvary senzací.

Někdy se to ovšem nepovede. Nad zprávou, že bylo v Protivanově 30 stupňů, jsem jen pokrčil rameny.

Bankomat v Kostelci nebude

bankomat plumlov

Foto: D. Sekanina

Za povšimnutí stojí zpráva Prostějovského deníku, že v Plumlově se po letech konečně chytil bankomat FIO banky a město už na něj měsíčně doplácí jen kolem patnácti stovek. Redaktorka Martina Greplová srovnává stejně velká města na Prostějovsku a oznamuje, že zatímco Konice má bankomaty dva, v Kostelci není pro místní ani jeden. A o tom, že by jej zřídili, už Kostelečtí přestali uvažovat.

Lesní kloboučky a politické kabáty

Deník, Prostějovský večerník, i Prostějovské novinky si všimly, že v lese už rostou houby. Zatím hlavně babky.

Všímavější je pak poznámka v Prostějovských novinkách, že webové stránky prostějovské radnice vystavují na internetu zastaralý seznam členů zastupitelstva. Několik zastupitelů totiž svléklo či vyměnilo politické kabáty a tak zejména u někdejších členů ODS už údaje o stranické příslušnosti neplatí.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář