Na olomouckou, přerovskou radnici a krajský úřad vtrhla protikorupční policie

Zář 30, 2014
742 přečtení

Zásah policistů by podle Českého rozhlasu mohl souviset s dotacemi z integrovaného operačního programu

David Sekanina

Olomouc – Policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality zasahují od dnešního rána na radnici v Olomouci. Uvedl to před pár minutami Český rozhlas. Podle ČTK razie probíhá i na magistrátu v Přerově a odpoledne přinesl vyjádření také Krajský úřad Olomouckého kraje, kde lidé protikorupčního oddělení byli také.

„Zajišťují dokumenty k blíže neupřesněným projektům, některým pracovníkům magistrátu údajně zakázali přístup k počítačům,“ uvedl dopoledne Český rozhlas.

Citoval také mluvčího protikorupčního útvaru Jaroslava Ibeheje, který zásah potvrdil, ale odmítl uvést podrobnosti.

Úkony trestního řízení podle Ibeheje dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Kriminalisté se prý pohybovali například v kancelářích odboru informatiky olomouckého úřadu.

„Zasahující detektivové pořádali o spolupráci primátora Martina Majora (ODS) a vyžádali si dokumenty k projektům dotovaným z integrovaného operačního programu. Vedení města o žádném pochybení neví,“ napsal na svém serveru Český Rozhlas.

Podle serveru idnes.cz, který o události informuje také, byli někteří pracovníci magistrátu odpojeni od svých počítačů a nemohli na nich pracovat. Dále uvádí, že vyšetřovatelé si vyžádali dokumentaci k dotačním projektům starým pět let až po současnost.

Žalobce Petr Šereda pro ČTK řekl, že akce má celostátní charakter a policisté na radnicích zajišťují důkazní materiál.

K zásahu protikorupční policie na Krajském úřadu Olomouckého kraje se dnes po 14 hodině vyjádřila jeho mluvčí Kamila Navrátilová:

„Dnes kolem půl osmé ráno požádala protikorupční policie ředitele krajského úřadu o součinnost a poskytnutí dokumentace a výpočetní techniky, a to v souvislosti s projekty integrovaného operačního programu. Součinnost byla policii poskytnuta v plné míře,“ konstatovala mluvčí.

Tlumočila přitom slova ředitel úřadu Michala Malacku, který prý věří, že součinnost poskytnutá policii povede ke zjištění, že na krajském úřadě je postupováno v souladu s právním řádem.

 

 

 

Vložit komentář