Na Ohrozimskou se vylila z náklaďáku kyselina

Říj 27, 2014
574 přečtení

Kvůli mimořádné události zastavila police dopravu na trase z Prostějova na Mostkovice

David Sekanina

UNL_prostejov_27-10-2014 (1)

Foto: archiv HZSOL

Mostkovice – Kyselina chlorovodíková zastavila dnes po poledni dopravu na Ohrozimské cestě z Prostějova do Mostkovic. Chemikálie tu začala vytékat z kontejneru na náklaďáku.

„Oznámení o události jsme dostali ve dvanáct hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Mostkovic, kteří po příjezdu zjistili, že převážený kontejner má objem tisíc litrů a je plný kyseliny chlorovodíkové. Uniklo z něj asi deset litrů látky, která se vylila na korbu a částečně i na komunikaci,“ popsala situaci mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Hasiči naředili uniklou kyselinu velkým množstvím vody a s řidičem nákladního auta se dohodli, že nechá přivolat náhradní cisternu, do níž se zbylá kyselina přečerpá.

„U Mostkovic zasahuje i jednotka hasičů z Olomouce, která má speciální výcvik pro zásahy s výskytem nebezpečných látek a spolu s prostějovskými kolegy kyselinu přečerpá,“ doplnila Hacsiková s tím, že silnice byla v místě mimořádné události uzavřena a policie vytyčila objízdnou trasu.

Kyselina chlorovodíková patří mezi velmi silné žíraviny. Její výpary působí velmi rychlou korozi blízkých kovů a člověku jsou značně nebezpečné. Leptají kůži i sliznici.

Vložit komentář