Na křižovatku smrti nestačí jen posvítit

Čvn 16, 2014
707 přečtení

Proč v místě tragických nehod nevznikl rondel, když na opravu cesty z Čechůvek do Kralic je najednou 12 milionů?

David Sekanina

ProstějovNa křižovatce smrti v Čechůvkách s velkými nákresy STOP stojí dva smutné pomníčky. Tragédií se tu odehrálo bohužel víc. Za posledních sedm let zde zemřelo pět lidí a tři lidé odnesli havárie těžkými újmami na zdraví.

Křížení dlouhé „závodní“ rovinky s rameny, které mají do kopce krátký horizont, je málo přehledné a na první pohled zavání rizikem.

Přestože se původně mluvilo o rondelu, který by situaci vyřešil definitivně, nakonec u křižovatky postaví jen lampy. Zaplatí je magistrát za přispění hejtmanství. Čtyři sloupy veřejného osvětlení mají stát půl milionu korun. První dá tři sta, druhý dvě stě tisíc.

Pravda, rondel by stál víc, ale že by byly peníze problém? To snad ne. Vždyť před pár dny dostal kraj dvanáctimilionovou dotaci na opravu silnice z Čechůvek do Kralic na Hané. Na obnovu běžné cesty třetí třídy se peníze najdou a na konečné vyřešení křižovatky smrti ne? 

Smysl budou mít lampy pro večerní chodce a cyklisty. Jak ochrání před šoféry řítícími se sto třicítkou po rovince ve dvě odpoledne, to nevím.

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář