Na domek v Seči se hrnuly kameny

Zář 29, 2014
771 přečtení

Kvůli sesuvu půdy se nevyspali muži ze tří hasičských jednotek (foto, video)

David Sekanina

Seč – V posledních dnech se psalo o sesuvech půdy na Jižní Moravě. V Dolních Věstonicích, Bulharech a u Břeclavi. A koncem minulého týdne vyjížděli z téhož důvodu i hasiči na Prostějovsku.

„Pomoc tří jednotek si vyžádala událost v pozdních čtvrtečních a brzkých pátečních hodinách. V Seči se sesunula půda a jeden z rodinných domů se ocitl v nebezpečí,“ zmínil se mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Na místě spolupracovali kolegové z Konice, Prostějova a Lipové.

„Povoláno bylo vozidlo s technickým kontejnerem a následně také nákladní auto s trámy a řezivem pro zabezpečení místa po sesuvu,“ popsal Hošák.

Protože hasiči zjistili, že hrozí další sesuv, označili nebezpečnou zónu informační páskou. V těsné blízkosti domů je strmý, kamenitý terén.

„Jeden z hasičů v lezeckém postroji provedl průzkum a zeminu tam, kde hrozilo největší nebezpečí sesuvu, manuálně shodil. Pak jednotky zabezpečili terén konstrukcí z trámů,“ doplnil Hošák s tím, že místo za asistence policie a starosty obce protokolárně předaly majitelce rodinného domku. Upozornili ji přitom, že riziko sesuvu půdy dál trvá.

Foto: archiv HZSOL

Vložit komentář