Metanol U Klokana: krajský soud potvrdil tresty

Čvc 16, 2014
941 přečtení

Trojice mužů neuspěla s odvoláním v Brně. Za přiotrávení závadným alkoholem v hospodě ve Wolkerově ulici v Prostějově dostali všichni podmínku

David Sekanina

metyl-kolek

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Krajský soud v Brně dnes potvrdil tresty pro tři muže, kteří byli obviněni v souvislosti s přiotrávením metanolem v prostějovské hospodě U Klokana.

V říjnu roku 2012 odtud odvezli do nemocnice dva konzumenty, jeden z nich přitom přišel o zrak. Vzápětí do hostince ve Wolkerově ulici vtrhla policie a zabavila všechny lahve s Tuzemákem. Ve vypitých se potvrdila přítomnost jedu.

Trojice mužů, z nichž dva závadný alkohol hostům v hospodě U Klokana podávali, se odvolali proti rozhodnutí soudu prvního stupně, to znamená Okresního soudu v Prostějově.

Námitky neuznal

„Krajský soud se ztotožnil s předchozím rozhodnutím a námitky obžalovaných neuznal. Všichni tři, Richard Ozanič, Michal Burget i Jaroslav Cifr, dostali podmínečné tresty,“ nahlédla dnes pro Prostějovské plátky do čerstvého rozsudku mluvčí Krajského soudu v Brně Lenka Smutná Polachová.

Hrubě nedbalostní jednání

Předseda soudu se podle ní navíc vyjádřil, že jejich jednání mohlo být posuzováno nejen jako nedbalostní, ale hrubě nedbalostní a mohly jim tak být uloženy i nepodmíněné tresty.

„Proti tomuto rozsudku není opravný prostředek, existuje jen možnost dovolání k Nejvyššímu soudu,“ podotkla Lenka Smutná Polachová.

A jaké tresty přesně padly? Obžalovaný Cifr dostal čtyři měsíce s podmínečným odkladem na patnáct měsíců a dvojice Ozanič a Burget dva měsíce, ale také s podmínečným odkladem.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář