Město: Podívejte se na novou Tylovku

Bře 24, 2015
966 přečtení

Radnice zveřejnila na webu vizualizace budoucí podoby Tylovy ulice. Obrázky, na nichž nechybí rozkvetlé sakury, pověsí i před paneláky

David Sekanina

o_pv_tylova_04-final-kvetouci-stromy

Repro: archiv MMPV

Prostějov – Po vlně nesouhlasu, která se zvedla, když padly první japonské třešně v Tylově ulici, přispěchala prostějovská radnice se vzkazem obyvatelům zdejších panelákových domů.

Jeho součástí jsou i vizualizace nové podoby ulice (viz dole) včetně pořádného rondelu, který měl být jen mini. A ještě něčeho: vzrostlých, růžově rozkvetlých stromů připomínajících sakury. Ty ale před pár dny zmizely a v budoucnu je mají nahradit magnolie a růžové kaštany.

Možná jsou na vizualizacích opravdu magnolie či kvetoucí jírovce, ale do podoby prezentované na internetu zřejmě hned tak nedorostou.

Mlčení jako souhlas

„Občané Tylovy ulice a prakticky celého sídliště byli s dostatečným předstihem informováni o záměru revitalizace a s tím souvisejícím kácením dřevin. Žádné nesouhlasné stanovisko jsme neobdrželi,“ uvádí na webu města Prostějova mluvčí radnice Jana Gáborová.

„Chápeme, že fáze kácení vzrostlých stromů je věc pro občany velmi nepříjemná, ale svým způsobem nevyhnutelná. Stromy budou pochopitelně nahrazeny novou výsadbou,“ vzkazují prostřednictvím webu radní a slibují, že „v nejbližších dnech“ umístí na Tylovce tabuli s vizualizací projektu.

sakury

Repro: archiv MMPV

107 míst pro parkování, 24 stromů

Obnova ulice zahrnuje položení nové silnice, vybudovaní parkoviště se sto sedmi místy, z nichž pět bude pro vozíčkáře, chodníku s možností pojezdu hasičských aut, výsadbu asi čtyřiadvaceti stromů, více než třinácti stovek keřů, nových trávníků a také instalaci dvanácti lamp veřejného osvětlení.

 

 

 

Související články:

Pozdě bycha

Řidičům se uleví po letních prázdninách

 

Vložit komentář