Město možná koupí pozemky po OP Prostějov

Srp 8, 2014
1292 přečtení

Co dál píšou prostějovské noviny? Třeba, že v přehradě se trochu pročistila voda a koupání už není takový risk

David Sekanina

ppfotonovyProstějovsko – Pokud jde o budoucnost pozemků po odstřeleném OP Prostějov, což je věc, o níž se v Prostějově hodně spekuluje, začínají se objevovat první indicie.

Prostějovský večerník na internetu cituje radního Jiřího Pospíšila, který uvedl, že se na něj obrátili majitelé a nabídli městu odprodej.

V následujících dnech má radnice dostat konkrétní nabídku. Z ní vyplyne, jak velký kus areálu vlastně hodlá firma prodat. „Pokud bude nabídka zajímavá a pro město výhodná, potom bychom o koupi vážně uvažovali. Samozřejmě by to byla další plocha pro průmyslovou zónu,“ řekl pro Večerník Pospíšil.

Informace o tom, že firma Astria Group uvažuje o prodeji pozemků po bývalé oděvní továrně, přišla ani dva týdny po té, co se v souvislosti se skutečným vlastnictvím areálu poprvé veřejně skloňovalo jméno prostějovského podnikatele Petra Vrtala. Muže, jehož pověst poznamenala například kauza kolem zneužití pětadvacetimilionové státní dotace.

Přehrada má za tři

„Dočasně“ dobrou zprávu přináší Prostějovský deník, který si už včera odpoledne všiml toho, že nejaktuálnější testy vody v plumlovské přehradě nedopadly tak špatně jako ty poslední.

Zatímco na konci července hygiena koupání nedoporučovala (stupeň 4), výsledky rozborů zveřejněné v pondělí 4. srpna hovoří sice o zhoršené jakosti vody, ale plavání v přehradě je už méně rizikové (stupeň 3). Deště zkrátka sinice „rozředily“. V každém případě to chce ale po vykoupání sprchu. Uvidíme za týden, po dalších testech.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

Vložit komentář