Manthellan zažaloval Prostějov

Zář 12, 2014
885 přečtení

Firma, která má stavět v centru nákupní komplex, tvrdí, že nový územní plán jí klade překážky, píše dnešní Týdeník Prostějovska. Radní chtějí investorovi vyhovět

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Týdeník Prostějovska dnes ráno přinesl zprávu, že firma Manthellan, která má v plánu postavit za kostelem obří nákupní centrum, podala na prostějovskou radnici žalobu. Důvodem je údajné porušení smlouvy o smlouvě budoucí z roku 2010.

Galerii postavíme!

„Investor se domnívá, že mu kvůli schválení nového územního plánu vznikla škoda a město mu v podnikatelském záměru klade překážky,“ píše Týdeník a cituje mluvčího olomoucké firmy Manthellan Juraje Aláče:

„Bez ohledu na výše uvedené je společnost Manthellan plně odhodlána projekt regenerace centra Prostějova a stavby Galerie Prostějov v navržené podobě realizovat a stále pokračuje v přípravných pracích. Věříme, že náš smluvní partner, město Prostějov, nakonec dodrží svoje závazky plynoucí ze smlouvy a že realizaci projektu Galerie Prostějov bude podporovat.

Tlak investora zřejmě zabral, protože radní mu chtějí jít, podle Týdeníku, na ruku.

Tak jo, změníme to…

„Bude nutné změnit územní plán v oblasti plánované obchodní galerie. Investorovi se nelíbí určité procento zastavěnosti plochy a nemožnost postavit podzemní garáže,“ reaguje v článku primátor Miroslav Pišťák.

Už během několika dnů dostanou prostějovští zastupitelé výzvu, aby územní plán změnili podle přání soukromé firmy.

Proti plánované obchodní galerii za miliardu korun, jejíž stavbě by předcházela demolice Kaska s jediným velkým společenským sálem v Prostějově, už několik let protestuje skupina lidí kolem občanského sdružení Pro Prostějov. Projekt město názorově rozděluje.

Další články v rubrice Nejčerstvější

1 komentář

Vložit komentář