Mají zloději kovů utrum?

Úno 2, 2015
1515 přečtení

Ministerstvo zakázalo výkup kovu za hotové. Vyhláška platí od března (fotogalerie)

David Sekanina

Prostějov – Prohlédněte část fotoarchivu prostějovských strážníků za uplynulý rok (dole). Podobné snímky by se v jejich služebních foťácích nemuseli už objevovat tak často.

Média dnes upozornila na tiskovou zprávu ministerstva životního prostředí, které od 1. března 2015 zakazuje vyhláškou výkup kovů od fyzických osob za hotovost.

„Jediným možným způsobem, jak za kov zaplatit, bude bezhotovostní platba,“ upozorňuje tisková mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

„Omezení výkupu na bezhotovostní platby je prvním slíbeným opatřením, která budeme v průběhu letošního roku realizovat, abychom, co nejvíce to bude možné, zabránili krádežím kovů a rozvoji tohoto kriminálního segmentu. Velmi záhy bude následovat vymezení bezhotovostní platby pouze na převod na účet, popřípadě poštovní poukázku. K tomu ale může dojít pouze zákonem,“ podotýká Roubíčková.

V Prostějově jsou krádeže kovů velmi rozšířené. Výslovně tento fenomén zmiňuje (zatím poslední) Zpráva o činnosti Městské policie Prostějov a analýza stavu veřejného pořádku ve městě Prostějov za rok 2013. Prodejem v kovošrotech si přivydělávají zejména sociálně vyloučení lidé.

Foto: archiv MP Prostějov

Vložit komentář