Lidé zapálili svíčky za padlé vojáky

Čvc 11, 2014
790 přečtení

Pietní místo spontánně vzniklo pod sochou T. G. Masaryka v Prostějově

David Sekanina

vojaci pieta (5)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Prostor pod piedestalem Masarykovy sochy v Prostějově se spontánně stal místem piety za čtyři zabité vojáky v Afghánistánu. Prostějované zde večer zapálili svíčky, někdo přinesl květiny.

Vojáci ze 43. výsadkového praporu v Chrudimi a 41. mechanizovaného praporu v Žatci zřídili na podporu rodin čtyř padlých kolegů a jednoho zraněného výsadkáře účet, protože vlna solidarity je velká a z celé republiky.

„Cítím s vámi,“ píše na facebookové stránce výsadkového praporu v Chrudimi například bývalý příslušník 71. praporu z Prostějova.

„Čtyři čeští výsadkáři zahynuli při atentátu v úterý 8. července na misi v Afghánistánu. Pátý výsadkář byl těžce raněn a lékaři ho již čtyřikrát operovali. Díky spolupráci s Charitou jsme zprovoznili jediný transparentní účet, na který mohou občané České republiky zasílat finanční pomoc. Průběžně budeme zveřejňovat seznam dárců a vybranou částku,“ slibují vojáci z Chrudimi a Žatce.

Účet 44665522/0800 (var. symbol  916) bude fungovat až do 1. září a pak se vybraná částka rozdělí mezi rodiny padlých a zraněného.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář