Léta slibovaný rondel bude do Vánoc

Zář 18, 2014
1331 přečtení

Skanska začne se stavbou okružní křižovatky na jižní spojce příští středu

David Sekanina

spojka

Jižní spojka. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Po Dolní a Olomoucké nastane nyní náročnější období pro řidiče na jihu Prostějova. Nazrál čas a na křižovatce Krasické a Okružní se dělníci pustí do stavby léta slibovaného rondelu. Výkupy potřebných pozemků se táhly celých deset let.

„Křižovatka bude zavřená od středy 24. září do 19. prosince letošního roku,“ upozorňuje mluvčí města Jana Gáborová.

Šoféři tak budou muset vynechat takzvanou jižní spojku a ve směru od Brněnské odbočit už v Určické do Drozdovic.

Odnesou to Drozdovice a Plumlovská

Zdá se, že Drozdovická bude čtvrt roku přetížená tak jako dříve, protože auta tudy budou jezdit i z druhé strany.

Ve směru od Čechovic to bude nutné vzít do leva už na Západní a do města přijet Plumlovskou ulicí. A na této frekventované výpadovce to nebude do zimy jednoduché.

Za deset týdnů

„Lhůta výstavby je deset týdnů. Úpravy zahrnují kromě okružní křižovatky práce na chodnících, novém úseku cyklostezky, inženýrských sítích a zpevněných plochách v okolí domů,“ vyjmenoval Antonín Zajíček z odboru investic prostějovského magistrátu.

Upozornil na to, že během stavby bude omezen příjezd i přístup k jednotlivým nemovitostem. „Pokud by někdo potřeboval bližší informace, může kontaktovat našeho dozorujícího pracovníka Petra Brücknera na čísle 582 329 361. Práce bude řídit stavbyvedoucí Arnold Rozehnal, na něhož je číslo 737 257 058,“ informoval Zajíček.

Kolem kuželny k novému parkovišti

Zakázku získala Skanska, která má následně také propojit úsek mezi rondelem v Krasické a Anglickou ulicí. Zavázala se, že to udělá za 17,5 milionů korun.

Trasa prodloužené jižní spojky povede od Krasické podél místních garáží a kolem kuželny směrem k novému parkovišti za sběrným dvorem. Tam se napojí na Anglickou.

 

Související články:

Spojku i cyklostezku postaví firma, která nezvládla opravu rybníka

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář