Krasická – Anenská. Poslední rameno nových rondelů pustilo řidiče

Čvn 11, 2015
1483 přečtení

Jižní spojka je celá průjezdná. Funguje ve zkušebním provozu, čeká se na testy hluku

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Průjezdný byl rondel v Anenské ulici už na konci května, dnes si u něj užili chvilku úředníci a politici z místní samosprávy, když jej slavnostně otvírali. Vlastně stříhali pásku nad propojením této okružní křižovatky s okružní křižovatkou v Krasické, která se stavěla koncem minulého roku.

Celé stavební dílo má úřední název: Vnější okruh Anglická – Brněnská, úsek ulice v Polích – ulice Anenská. A právě poslední etapa, od Krasické po Anenskou, trvala firmě Skanska rok a půl. Měla stát asi osmnáct milionů, ale nakonec přišla celkově na dvaadvacet milionů.

„Dvě stykové křižovatky byly přebudovány na křižovatky okružní a propojeny podél parkoviště u aquaparku. Proběhla rekonstrukce chodníků, přeložka inženýrských sítí a stávající cyklotrasy propojil nový úsek. Zeleň bude doplněna do 30. září,“ vyjmenoval radní Zdeněk Fišer.

U nové propojky stojí protihluková stěna, silnice dostala vrstvu takzvaného tichého asfaltu. „Hluk z provozu automobilů tlumí až o pět decibelů,“ doplnil Fišer.

Poslední úsek takzvané jižní spojky je momentálně ve zkušebním provozu. Do trvalého přejde až po odpovídajících výsledcích měření hluku.

 

Související články:

Anenská otevřela, rondel je hotový

Půl je hotovo, Krasická je volná

V Krasické se rýsuje rondel i náhradní hřiště pro jednotu

„Jižní spojka“ dorazila ke zdi. Kde se provalí?

Léta slibovaný rondel bude do Vánoc

 

rondely krasická anenská

Foto: archiv MMPV

Vložit komentář