Kovové věci nejsou nikde v bezpečí

Čvn 10, 2014
1123 přečtení

Zloději kovů Prostějovany štvou, volají strážníky

David Sekanina

parapet

Vodní ulice. Foto: archiv MP Prostějov

Prostějov – Měděné parapety vytrhnou, složí jako noviny a schovají do batohu. Pravděpodobnost, že zlodějíčky kovů chytíte při „práci“, je dost malá. Městským policajtům naštěstí pomáhají místní, kteří rychle sáhnou po mobilu.

Telefonát, který vedl k chycení dvou devatenáctiletých zlodějů, měli prostějovští strážníci minulý týden po druhé hodině v noci.

„Svědek viděl dva mladíky, jak se snaží vytrhnout parapety z oken domu ve Vodní ulici. Před příjezdem strážníků sice oba utekli ke Kolářovým sadům, ale nebylo jim to nic platné,“ popsala Jana Adámková z městské policie, která vyslala do terénu dvě hlídky.

Hráli si na spící bezdomovce

„Strážníci park pročesali a oba muže našli. Jeden se schovával v břehu vodního náhonu, kde ležel na zemi a tvrdil, že je bezdomovec, který zde už druhý den přespává a o ničem neví. Opodál v ležící poloze odpočíval jeho parťák. Ten se k činu doznal a potvrdil, že mu s krádeží pomáhal jeho zapírající kamarád,“ vylíčila Adámková.

parapet

Vodní ulice. Foto: archiv MP Prostějov

Strážníci z druhého muže dostali i přiznání, že den před tím trhal měděné parapety v nedaleké Mlýnské ulici.

„V tomto případě pracoval sám a z místa ujel na kole. Jeden parapet zahodil na chodník a další dva poničené nechal na oknech. Všiml si totiž, že byl spatřen náhodným svědkem,“ doplnila Jana Adámková.

Plech namačkaný v batohu

Jiný svědek neváhal zavolat strážníkům, když si před pár dny všiml dvou třicátníků, jak se snaží ze střechy bývalých jezdeckých kasáren sundat plechovou krytinu. Hlídka je záhy překvapila a zabavila jim zmačkané kovové pláty v celkové délce čtyř metrů. Už je měli po taškách a v batohu.

 

Vložit komentář