Koupaliště: Pravda a některé její překážky

Zář 25, 2014
2789 přečtení

Pozemek po zasypaném bazénu za Kosteleckou ulicí uvolní město sportovní hale. Místo pro pláž si vyhlédlo na lukostřelnici

David Sekanina

Prostějov – Kdo říká, že koupaliště za Kosteleckou ulicí nebude, nemluví pravdu, pronesl dramaticky na úvod úterního zasedání zastupitelů primátor Miroslav Pišťák.

Učinil tak zjevně v reakci na můj text Volič nevychází z úžasu, který vyšel na blogu Prostějovské plátky den před tím.

Zda mluví pravdu ti, kdo tvrdí, že koupaliště v Kostelecké zase jednou bude, to ukáže až čas. Od doby, kdy politici jeho stavbu vehementně slibovali, ho už ovšem uběhlo celkem dost.

Naposledy o koupališti hlasitě mluvili před začátkem volebního období, které právě teď končí. A kde nic, tu nic.

Stejný slib už tu byl

Předvolební slib z roku 2010 tak zůstal jen slibem a jako nový předvolební slib je nyní součástí volebních programů na období 2014 až 2018. Někde s douškou: „…v případě získání dotace“.

V každém případě je nová plovárna už nakreslená na papíře. A je tam nakreslená tak, že si představitelé radnice dali letos na jaře schůzku s prostějovskými lukostřelci, aby jim sdělili, že potřebují, aby se přestěhovali jinam.

Překáží…

Proč? Protože zelený pažit jejich střelnice se má stát „pláží“ kolem nových bazénů. Bazénů namalovaných v projektu přímo za plotem lukostřelnice. Proč je projektant neumístil u protějšího plotu ulice Za velodromem, kde se koupávalo kdysi?

Na místě velkého bazénu bývalého koupaliště, které bagry letos v létě zasypaly sutí a zeminou, má totiž stát hala olympijského centra, což je projekt, za nímž stojí bohatý soused přes cestu – agentura TK Plus.

Město pro tréninkovou halu vrcholových sportovců, tenistů a volejbalistek, uvolní asi polovinu původního areálu staré plovárny. Bazény se tak musí šoupnout, a aby kolem nich nebylo těsno, je potřeba zrušit staré kurty u zimního stadionu a pokusit se dostat pryč lukostřelce, kteří začali najednou překážet.

První pokus

„Byla nám navržena směna pozemku. Jako náhradu nám město nabízí prázdný pozemek za nemocnicí,“ říká předsedkyně prostějovského Lukostřeleckého oddílu Magdalena Majarová.

Radní lukostřelce oslovili letos v březnu a poté, co oddíl zaslal k jejich návrhu zásadní připomínky, se už z radnice nikdo neozval. Žádné další schůzky se nekonaly.

TK Plus plánuje, že víceúčelová sportovní hala za sto deset milionů bude stát za velodromem v roce 2017: „Využívat ji budou především tenisté a volejbalisté, sloužit však bude i veřejnosti. Zejména v dopoledních hodinách bude patřit dětem základních a středních škol, dospělí přednost haly ocení i při pořádání společenských a kulturních akcí.“

 

Související články:

Škatule po Prostějovsku

Volič nevychází z úžasu

1 komentář

Vložit komentář