Kolony budou do půlky srpna. Pak se Olomoucká zavře úplně

Čvn 23, 2014
730 přečtení

Řidiči od pondělí neodbočí ani na jednu stranu u přejezdu v Olomoucké ulici. V samotné výpadovce je čeká zúžení

David Sekanina

olomoucka opravy cerven 2014 (2)Prostějov – Sladkovského a Barákova budou zavřené úplně, Olomoucká zůstane průjezdná tam i zpět, ale jen v jednom pruhu.

To je situace, na kterou si od příštího týdne budou muset zvyknout místní i přespolní řidiči v Prostějově. Od poloviny srpna se ještě zhorší, protože Olomouckou nikdo neproklouzne.

Rekonstrukce dopravního uzlu na nejfrekventovanější prostějovské výpadovce se týká také nebezpečného železničního přejezdu a celé přilehlé oblasti. Trvat má čtyři měsíce.

Neprůjezdné postranní větve

„Od začátku července do 28. října budou zcela uzavřené pro dopravu ulice Sladkovkého a Barákova. Ve Sladkovského se to týká úseku od křižovatky s Havlíčkovou, která zůstane průjezdná, po ulici Olomouckou a v Barákově úseku od křižovatky s Olomouckou po křižovatku s Budovcovou,“ shrnula časově nejdelší omezení mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Pokud jde o samotnou Olomouckou ulici, tak v ní se bude jezdit v obou směrech, ovšem zúženými pruhy. Dají se proto očekávat kolony až do centra města. Od pondělí 18. srpna pak stavebníci přes Olomouckou nepustí nikoho, a to do pondělí 8. září.

Malé ulice dostanou zabrat

„Objízdná trasa povede ulicí E. Valenty, Sportovní a Pod Kosířem,“ zmínila se Gáborová s tím, že náklaďáky budou ale muset do města přes Smržice nebo Vrahovice.

Aby toho nebylo málo, nedaleké náměstí Spojenců bude od 14. července do 14. září rozkopané kvůli opravě vodovodu. Průjezdné zůstane, ale horší to tu bude s parkováním. Odstavit auto nebude ostatně možné i v dalších okolních ulicích, kudy se budou proplétat autobusy MHD.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář