Kolik stojí TK Plus pronájem městské parcely, kde má své tři kurty?

Zář 2, 2014
1753 přečtení

Pozemky u Hloučely za sedm korun českých za metr ročně

petr ostadal1Petr Ošťádal

Jedním z politických témat před nadcházejícími komunálními volbami v Prostějově je podpora města takzvaným preferovaným sportům.

Je předmětem sporů, zda finanční podpora například tenisu již není abnormálně vysoká. Podpora tohoto sportu má však ve městě velmi hluboké kořeny.

Dvacet let stará smlouva

Již v roce 1993 na základě rozhodnutí městské rady (Kubát, Dokládal, Švécarová, Wichterle, Marek, Veverka, Slepánek, Zikmund, Slavotínek) ze dne 12. srpna 1993 prostějovská radnice pronajala pozemek o výměře 3263 metrů čtverečních společnosti Tenisový klub Prostějov za podmínky, že pozemek zkulturní a následně využije pro stavbu tenisových dvorců.

Předkupní právo

Navíc bylo do smlouvy zaneseno předkupní právo společnosti Tenisový klub, že pokud na pronajatém pozemku realizuje stavbu tenisových dvorců, má na pozemek předkupní právo. Smlouvu podepsal za město tehdejší starosta Miroslav Zikmund a za nájemce Miroslav Černošek.

Cena nájemného za jeden metr čtvereční byla dohodnuta na 3 koruny ročně. V současnosti cena nájemného vlivem inflace činí přibližně 7 korun ročně, tedy 22 896 korun ročně za celý pozemek. Na pozemku jsou postaveny tři tenisové kurty, z toho jeden krytý.

Vložit komentář