Kdy skončí dopravní chaos před školou?

Říj 16, 2014
1426 přečtení

U Základní školy Jana Železného staví parkovací zálivy. Před ranním zvoněním je rozkopaná silnice ucpaná auty, z nichž vyskakují školáci (fotogalerie)

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Dopravní chaos vládne každé ráno před Základní školou Jana Železného v Prostějově. Léta problematický prostor, kde před osmou vyskakují z aut děti s taškami na zádech, je teď ještě nebezpečnější, protože podél obou stran silnice se staví parkovací zálivy.

„Kdy budou hotové? To nevíme, nikdo nám to neřekl. Mělo se to ale dělat o prázdninách a ne teď v říjnu,“ je slyšet rozhořčení v hlase, když zavoláte na vedení školy.

V řádu týdnů…

Přesný termín dokončení si dnes ráno nedokázal vybavit ani šéf odboru investic Antonín Zajíček. „Stavba ovšem běží podle harmonogramu a práce skončí v řádu týdnů,“ vyjádřil se.

„Vodím dcerku do první třídy. Na většině přechodů v Prostějově stojí policajt, ale u školy Železného ne. Nechápu. Tak šílený provoz. Bezohlední rodiče blokují cesty. Dítě tam má strach přejít,“ napsala do vzrušené diskuse, která se tento týden strhla na Facebooku, jedna z maminek.

Strážníci: Usměrnit provoz není reálné

Jan Nagy, ředitel městské policie, tvrdí, že strážníci by ráno před školou provoz usměrnit nedokázali.

„Není to reálné, mohli bychom provádět jen dozor. Namátkový dohled také děláme, ale spíš apeluji na řidiče, aby dbali dopravního značení a na bezpečnost dětí. Podobný problém je skoro u všech základních škol v Prostějově,“ říká Nagy.

Jak to vypadá, rodiče si opravdu musí poradit sami. Než přibude těch pár zálivů, které provozu v Jungmannově ulici trochu uleví, hrozí, že si spěch a nedostatek ohleduplnosti vyberou daň.

 

Vložit komentář