Kdo v Prostějově píše erotické romány pro ženy?

Bře 3, 2015
924 přečtení

Březen v knihovně: M.T.Majar, Tibeťané v exilu, knižní bazar

Jitka Kadlecová

Prostějov – Březen je prvním jarním měsícem. V březnu se narodili Jan Amos Komenský, Bedřich Smetana, Josef Čapek, Bohumil Hrabal nebo Tomáš Garrigue Masaryk.

Březen je však tradičně i měsícem čtenářů, dříve knih. Připravili jsme v něm pro vás autorské čtení s prostějovskou spisovatelkou Markétou Markovou, přednášku Johany Krajčírové o životě Tibeťanů, Slámový den s paní Zatloukalovou a Irena Přidálková nám přijde vykládat o zdravém životním stylu.

Dříve narození si budou moci v rámci Senior klubu potrénovat paměť a pro nevidomé budeme promítat pohádku O pokladech. Celý měsíc bude probíhat oblíbený Knižní bazar, kdy si zájemci mohou volně odnést a přinést knihy dle libosti.

M.T.Majar

markova

Markéta Marková. Foto: archiv MK

Markéta Marková, v literárním světě známá pod jménem M.T.Majar, se narodila ve znamení štíra. Je velkou milovnicí koček, umí střílet z luku, pracuje v bankovnictví a píše eroticky laděné příběhy. Mezi její díla patří fantasy Znamení vlka a Krvavý písek, a román pro ženy Hot Boys, na nějž navazuje její nejnovější počin Hell Boys. Pokud jste zvědaví a rádi byste si poslechli, o čem její nová kniha je, nenechte si ujít autorské čtení, které se koná 18. března v 17 hod. v podkrovním sále knihovny.

Tibeťané v exilu

Z obecně prospěšné společnosti MOST nám přijede povídat o svých osobních zkušenostech s Tibeťany žijícími v exilu Johana Krajčírová. Tato akce je součástí Festivalu Pro Tibet a její součástí je i výstava fotografií, která bude ke zhlédnutí v Galerii Na Půdě až do poloviny dubna. Přednášku si můžete přijít do knihovny poslechnout 11. března v 17 hodin.

Profi kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi a jako každý rok si u nás, pod vedením zkušené „pletařky“ paní Zatloukalové z Brodku u Konice, můžete s dětmi vyrobit tradiční slaměné ozdoby nebo si vyzkoušet malování kraslic. Slámový den proběhne 30. března od 13.30 do 15.30 v knihovně pro děti.

Jarní vzpruha, trénink, poradna a bazar

Jaro je obdobím, kdy je dobré nastartovat po zimě unavený organismus. Pokud byste se rádi dozvěděli, jak si zdraví a vitalitu uchovat co nejdéle, přijďte na přednášku Ireny Přidálkové a dozvíte se, co můžete sami udělat pro své zdraví. Budeme se na vás těšit 25. března v 17 hodin.

V březnu také oslavíme Národní týden trénování paměti. V rámci Senior klubu se i my připojíme k této celostátní akci a spolu s certifikovanou trenérkou paměti Mirkou Vyroubalovou si budete moci vyzkoušet některé paměťové techniky. Setkání se uskuteční 10. března v 10 hodin.

Nezapomínáme ani na pravidelné akce knihovny. První čtvrtek v měsíci 5. března od 15 do 17 hodin budou pro vás v knihovně k dispozici pracovnice Sdružení obrany spotřebitelů, na které se můžete obracet se svými konkrétními spotřebitelskými problémy. Poslední úterý v měsíci 31. března v 9 hodin budeme v rámci Tvořivé knihovny vyrábět velikonoční dekorace.  Tato akce je určena především seniorům a pro omezený počet míst je potřeba se na ni předem přihlásit.

Celý měsíc bude v prostorách knihovny probíhat knižní bazar. Můžete přinést vaše nepotřebné knihy a dát je ostatním čtenářům zdarma k dispozici. Na oplátku si můžete odnést všechny publikace, které vás zaujmou.

 

Vložit komentář