Kauza OP: Po Tuhém jde k soudu Milivoj Žák

Kvě 2, 2015
1937 přečtení

Podle MF Dnes měl způsobit špatnou správou majetku škodu za víc než čtyři miliony

David Sekanina

OP Prostějov demolice (5)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Dalším, očekávaným jménem v kauze OP Prostějov je jméno Milivoje Žáka. Idnes.cz uvádí, že bývalý předseda představenstva zkrachovalé firmy stane před soudem kvůli porušování povinností při správě cizího majetku. Měl způsobit škodu za více než čtyři miliony a hrozí mu až pět let za mřížemi. Milivoj Žák podle MF Dnes vinu odmítá.

„Vyšetřovatelé zdokumentovali obchody, při kterých zprostředkovatel dostal 5,8 milionu korun a OP Prostějov jen 1,5 milionu. Obžaloba je přesvědčena, že firma tak OP připravila o 4,3 milionu,“ píše dnešní vydání idnes.cz, které se částečně odkazuje na agenturu ČTK. Někdejší vrcholný manažer Žák má podle idnes.cz na krku také jiné vyšetřování.

„Pětice bývalých manažerů je v něm obviněna z machinací se zástavami posledního volného majetku ve prospěch největšího věřitele OP České spořitelny. Pokud půjdou k soudu, hrozí jim až tři roky za mřížemi,“ píše.

zakv

M. Žák. Foto: archiv

Letos v únoru dostal sedmašedesátiletý exšéf OP František Tuhý u brněnského krajského soudu pět let kriminálu za zpronevěru 26,3 milionů korun. Peníze, které si neoprávněně dal jako odměny, musí vrátit. V kauze OP Prostějov to byl první rozsudek.

Související články: 

František Tuhý dostal pět let

Soud s exšéfem OP Prostějov právě pokračuje

Česko proti chudobě: Reportáž bangladéšské televize z bourání OP Prostějov je mystifikace

Město možná koupí pozemky po OP Prostějov

Demolice OP Prostějov: správní řízení bude

OP Prostějov už není. Ostatky šly v 7.00 k zemi

OP Prostějov: začalo trestní stíhání pěti velkých šéfů

Vložit komentář