Jste pro krytá dětská hřiště?

Čvn 10, 2014
655 přečtení

Uškvařené zadečky, Šmejdi a OP na odstřel

David Sekanina

ppfotonovyProstějovZajímavé aktuální téma řeší dnes iprostejov.cz. Upozorňuje na to, že capartům na dětských hřištích hrozí, že si uškvaří zadečky na skluzavce. Je totiž už pár dní vedro a žádné hřiště v Prostějově není kryté. Pravda, krytá hřiště sice nejsou běžná asi ani v Americe, ale nějaká ta stříška by přišla vhod.

No, jak to tak v prostějovské žurnalistice a konec konců na maloměstě vůbec chodí, nestěžuje si na tento fakt konkrétní člověk, konkrétní obyvatel Prostějova, ale „jedna z maminek“.

Radní zatím mlčí

Klára N. se na redakci s největší pravděpodobností obrátila sama, přičemž totéž doporučuji každému, kdo chce, aby se o nějakém problému v Prostějově napsalo. Na novinářskou reflexi by mohl čekat hodně dlouho.

Paní náměstkyně primátora Ivana Hemerková (měla by to být její agenda) sice (podle tvrzení redakce iprostejov.cz) dostane připomínku „stran zastínění dětských hřišť“ na stůl, ale dobrý redakční text by měl už obsahovat její jednoznačné vyjádření.

Viděl bych to pak na nějaký nejasný slib. Tak jako obvykle. Navíc je před volbami do obecních zastupitelstev.

Šmejdi

Zajímavým příspěvkem v dnešních vydáních prostějovských plátků je i text v Prostějovském deníku, k němuž dal podle všeho podnět rovněž naštvaný čtenář. Na tom, co zažili manželé Kožnárkovi z Mostkovic v restauraci ve Wolkerově ulici v Prostějově, ukazuje, jak stále bez větších překážek provozují svou živnost takzvaní Šmejdi.

Ve středu, to znamená zítra, vychází Týdeník Prostějovska a Prostějovský deník s přílohou Prostějovský týden. Už v pondělí si lidé kupovali v trafikách Prostějovský večerník. Své čtenáře jistě nezklamal. Na titulní straně informuje o oběšeném seniorovi ve Ptení a o tom, jak jej našla rodina.

Čekání na odstřel

O tom, že téma OP Prostějov táhne i dlouho po krachu tohoto podniku, svědčí zájem o facebookovou stránku OP vyletí do povětří 26. 6. 2014. Událost má skoro dvanáct set virtuálních účastníků. A to navzdory tomu, že termín odstřelu někdejšího areálu OP Prostějov ještě nikdo oficiálně nesdělil a ani sdělit nechce. Píše o tom nejen Večerník, ale vcelku zajímavě také Prostějovský deník.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář