Jedete na dovolenou? Nechte si posílat dopisy k příbuzným

Čvc 31, 2014
548 přečtení

Pošta nabízí prázdninové služby, které pomáhají řešit problém s plnou schránkou

David Sekanina

schranky

Ilustrační foto: D. Sekanina

Prostějov – Jestli se právě chystáte na dovolenou, možná se vám bude hodit malý tip. Česká pošta, která je k tomu nucena dobou, totiž vymýšlí stále nové služby. Některé nejsou v létě od věci.

„Zloději se stejně jako my těší na prázdniny. Prvním signálem o dlouhodobé nepřítomnosti, který jim můžeme vyslat, je plná schránka,“ varuje Dagmar Sochorová z policejního ředitelství a doporučuje to, co většina lidí obvykle také dělá. Sehnat si před odjezdem na dovolenou člověka nejen na zalévání kytek, ale i na vybírání schránky.

Pokud takovou možnost nemáte, můžete požádat na poště o změnu místa dodání. Sice vám to nezajistí schránku bez reklamních letáků, ale klasické poštovní zásilky vám budou chodit tak dlouho, jak potřebujete, k někomu, jehož adresu uvedete. Na měsíc to stojí necelé dvě stovky.

Anebo rovnou můžete požadovat prodloužení úložní doby. „Zásilky, které vám přijdou, tak pošta uloží na příslušné pobočce. Ovšem za předpokladu, že prodloužení úložní doby nezakázal odesílatel,“ upozorňuje mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Jestliže čekáte během dovolené nějaký důležitý dopis nebo balík, můžete někoho zmocnit, aby ho za vás vyzvedl.

Kromě plné schránky na dopisy nedoporučují policisté ani zatažené žaluzie a závěsy.

„Pachatelé nejčastěji vnikají do obydlí dveřmi. Teprve pak následují vloupání oknem a přes balkon. Investice do bezpečnostních zámků není malá, ale určitě se vyplatí. Systém, který lze obtížně překonat, většinu zlodějů odradí,“ tvrdí mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář