Je složité rozumně nastavit parkovací automat?

Čvc 24, 2014
1433 přečtení

Tak tady město krade, řekne si přespolní řidič

petr ostadal1Petr Ošťádal

Město krade! Tak tohle si klidně může myslet mimoprostějovský majitel auta, který předpokládá, že po vhození patnácti korun do parkovacího automatu bude moci parkovat 1,5 hodiny. Jak naivní.

Na automatu je napsáno, že minimální poplatek je 10 Kč za první hodinu parkování a za každou další se poplatek zvyšuje o dalších deset korun. Současně displej vyzývá „Zvolte dobu parkování tlačítky nebo vhoďte mince“.

Za parkování na placeném parkovišti sice zaplatí řidič minimálně 10 korun za hodinu, ale pokud do automatu vhodíte v drobných (omylem) například 19 korun, vydá vám automat za tuto částku lístek na jednu hodinu.

Už ve svém dřívějším příspěvku (viz níže) jsem se pozastavoval nad tím, že parkovací automaty jsou nastaveny velmi zvláštně. Měl jsem legraci z toho, že při vhození padesátikoruny musí řidič při úmyslu parkovat jednu hodinu, stisknout 40 krát tlačítko „mínus“, aby dostal lístek za desetikačku.

Jak by bylo asi složité nastavit automat tak, aby se tlačítky „plus“ a „mínus“ měnila parkovací doba po hodinách nebo parkovné po násobcích deseti a přeplatek potom automat automaticky vrátil?

Dnes jsem náhodou před radnicí potkal dva náměstky primátora, RNDr. Raškovou a Mgr. Pospíšila. S problémem jsem je seznámil, tak uvidíme, jestli a kdy dojde k nápravě. Jde přece také o dobré jméno Prostějova. A bez reklamy.

– – –

Dvě dobré zprávy pro řidiče! (psáno v červnu 2014)

Jsou minimálně dvě dobré zprávy, které by měl každý řidič v Prostějově zaregistrovat.

Ta první je otevření nového rondelu na ulici Dolní. Této dobré zprávy si snad museli všimnout všichni, protože fotografie otvíracích orgií některých zastupitelů proletěly všemi médii.

Je tady však ještě jedna dobrá zpráva, která možná mnohým řidičům unikla. Jde o instalaci nových platebních automatů na placených parkovištích ve středu města.

Možná se divíte, proč tolik nadšení. Instalace nových automatů má dvě výhody: Ta největší výhoda je, že automat vrací přeplatek. Nemusím tak už obíhat s padesátikorunou okolní obchody, abych vyloudil desetikorunu. Tu sice obvykle mívám ve vozidle, ale má zvláštní vlastnost časem vysublimovat.

Posledně jsem nakrmil starý automat padesátikorunou, drobnější mince nemaje. Normálně bych opět obíhal okolí a snažil se rychle rozměnit, ale ve stínu parkovacího automatu číhal strážník městské policie a já nechtěl vypadat, že na to nemám :-).

A druhá výhoda? Vážení přátelé, tyto automaty jsou hrací!!! Pokud totiž nemáte opět pouze mince v hodnotě 10 Kč, ale vhodíte do automatu padesátikorunu, tak si pěkně vyhrajete. I přesto, že se platí 10 korun za každou započatou hodinu, automat odečítá od částky, kterou jste vhodili po jedné koruně.

Pokud tedy vhodíte padesátikorunu a budete chtít parkovat pouze hodinu, tak musíte stisknout čtyřicetkrát symbol “mínus“. Odměnou vám však bude velmi rychlý tisk parkovacího výherního lístku. Přeji vám příjemnou zábavu!

 

Vložit komentář