Jak vypadá dno volební urny?

Říj 10, 2014
899 přečtení

Školní třída už čeká na komisi a voliče (foto)

David Sekanina

Prostějov – Volební urnu většina z nás už párkrát viděla. Její útroby však znají jen vyvolení. Úzká škvíra totiž neslouží jako kukátko a otevírat dekl šedé bedny se státním znakem během návštěvy volební místnosti by vypadalo jako sabotáž. Ostatně by to ani kvůli visacímu zámku nešlo.

Jak vypadá dno volební urny, vědí předsedové volebních komisí, když kontrolují, jestli se dole nepřilepila ještě nějaká obálka. Jinak nikoho nezajímá.

A přesto spodní část obyčejné plastové nádoby musí s těmi pár dekagramy papíru unést i to, co váží budoucnost tisíců lidí včetně těch, kteří se o volební urny a jejich obsah nezajímají vůbec.

Třídy na Základní škole Dr. Horáka jsou připravené. Žánrové obrázky na stěnách podtrhují atmosféru a se sepjatýma rukama bude doufat ve zdárný průběh komunálních voleb náš milý prezident.

Dětem škola (bohužel) neodpadla, přestěhovaly se do jiných a čeká je normální den. Až se Prostějované lovící v taškách obálky a občanské průkazy začnou míjet na chodbách, budou si už bezstarostně hrát někde na plácku. Starosti si za ně přece dělají dospělí.

 

Vložit komentář