Hobojista Vilém Veverka ukáže tři tváře

Bře 17, 2015
1025 přečtení

Po koncertě v prostějovském divadle otevře výstavu fotek, které pořídil jako horolezec

Eva Zelená

veverka

Foto: archiv V. Veverky

Prostějov – V zóně ticha aneb Druhá tvář Viléma Veverky. To je název výstavy fotografií, která bude ve foyer Městského divadla v Prostějově zahájena ve středu 18. března 2015 přibližně ve 21 hodin.

Noční vernisáž

„Vernisáž se uskuteční v poněkud nezvyklém čase, ale má to svůj dobrý důvod,“ konstatovala ředitelka prostějovského divadla Jana Maršálková s tím, že zahájení výstavy bude předcházet koncert, na němž mohou návštěvníci ocenit i „první tvář“ Viléma Veverky – tvář hobojisty, který patří ke světové špičce.

Veverka, jenž posluchače okouzluje bravurní technikou a fenomenálním přednesem, vystoupí v Prostějově od 19 hodin s klavíristou Martinem Kasíkem. (Před dvěma lety prostějovské posluchače doslova uhranul na společném koncertu s harfenistkou Kateřinou Englichovou.)

Muž tří tváří

Zónou ticha Viléma Veverky je prostředí hor a velehor, kam často zcela osamocen s plnou fotografickou výzbrojí stoupá pro své záběry.

„Hory a fotografie, to je neustálé hledání a čekání. Čekání na okamžik, který ovšem nemusí přijít,“ říká o své vášni Veverka. Fotografie jsou podle jeho slov interpretací daného okamžiku: „Je to má výpověď o místě, o mém vztahu k horám. Je to potřeba nebo ambice přiblížit ty nejintimnější chvíle, které prožívám, těm, kteří jsou schopni se dívat a především vnímat“.

Fotografie z pozvánky na výstavu je z vrcholu nejvyšší americké hory – sedmitisícové Aconcaguy, kterou hobojista, fotograf a horolezec Vilém Veverka – tedy vlastně muž tří tváří – zdolal počátkem roku 2013. Prodejní výstava bude ve foyer prostějovského divadla k vidění do konce divadelní sezóny, tedy do 24. června.

Vložit komentář