Hezký večer stvořily čtyři klarinety

Kvě 6, 2015
1021 přečtení

Na festivalu Prostějovské dny hudby vystoupil mladý moravský Clarus kvartet

David Sekanina

Prostějov – Čtyři mladí hráči na klarinet udělali včera hezký večer skromnému obecenstvu v Národním domě. Na komorní hudbu se moc nechodí, takže snad ani víc posluchačů nečekali, přesto hráli s nasazením jako ve velkém sále.

Na Lukáši Brodovi, Marku Smetkovi, Tomáši Plchovi a Danielu Svobodovi bylo vidět, že je hra na klarinet baví a těší. A také, že hrát umí. Na klasický B klarinet i na piccolo, alt a basklarinet. Přednáškový sál Národního domu se pohupoval u známých melodií, při předehře k Figarově svatbě i při Gershwinově muzikálové Oh, Lady Be Good.

Moravský Clarus kvartet tvoří čtyři mladí mužové, absolventi Ostravské univerzity, kteří dovedou zahrát klasiku, jazz, soudobou tvorbu i latinskoamerické rytmy. Do Prostějova přijel na pozvání zušky. Ve městě totiž, přestože to mnozí místní, podobně jako jindy v případě Wolkrova Prostějova nebo divadelní přehlídky Medart, ani netuší, právě běží měsíční cyklus zajímavých hudebních pořadů. Třiadvacáté Prostějovské dny hudby. Plakát najdete dole…

PDH 2015

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *