Hasiči už pořezali desítky stromů. Pořád to nestačí

Pro 4, 2014
670 přečtení

Stále hrozí nebezpečí padajících stromů. Cesty jsou zavřené u Drahan, Myslejovic, Jednova a Bukové

David Sekanina

Foto: P. Moš

Foto: P. Moš

Prostějovsko – V noci z úterý na středu třináct, ve středu jednatřicet. Už desítky stromů museli pořezat a odklidit hasiči na Prostějovsku. A práci mají ještě dnes.

„Kvůli spadlým stromům nebo jejich nahnutí do vozovky jsou na Prostějovsku stále uzavřeny některé silnice,“ informovala dnes ráno mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

K zavřeným cestám z Žárovic do Drahan, z Drahan do Nivy a z Otaslavic do Myslejovic přibyl ještě úsek od Hrochova do Jednova.

„A kvůli opravě elektrického vedení bude na žádost společnosti E.ON opět neprůjezdný úsek Buková – Lipová,“ upozorňuje Navrátilová s tím, že v oblastech, kde jsou silnice uzavřené, je kolem nuly až jednoho stupně Celsia.

„Led mírně odměkl a lámou se stále další stromy či větve. Zatím nelze předvídat, kdy budou silnice zprůjezdněny. Vojenské lesy začnou s úklidem, až na stromech nebude tak výrazná ledová vrstva,“ podotýká.

Doprava na železnici se podle úřadu koordinátora dopravního systému vrací do normálu.

„Dnes k šesté hodině ranní vyjely všechny pravidelné regionální vlaky. Provozovatel oznámil sjízdnost všech elektrických tratí téměř bez výjimek. Hlavní koleje jsou sjízdné všude,“ uvádí úřad spadající pod Olomoucký kraj.

 

Související články:

Silnice jsou stále zavřené (aktualizováno)

Vývoj kalamity: zpoždění mají všechny vlaky, autobusy jen některé

Námraza: vyhněte se parkům!

Na vlak nechoďte. Kalamita trvá i na silnicích

Ledovka: kalamita a desítky nehod. Vlaky uvízly na trati (aktualizováno)

 

Vložit komentář