Hanákův Medart má večer candrbál

Čvn 5, 2015
759 přečtení

Ještě pobaví komediemi, pohádkou a muzikálem

David Sekanina

SAM_3058

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Zletilosti dosáhl letos Medart, festival prostějovských divadelníků a jejich hostů. Ti oslaví jeho osmnáctiny především na dnešním divadelním candrbále, který šestidenní akci převede po půlnoci do druhé poloviny. Tím nejslavnostnějším okamžikem bude nejspíš obligátní předávání cen Akademie prostějovských ochotníků.

„Masky stvořené z českých divadelních her jsou na tomto pitoreskním karnevalu pro všechny divadlumilé vítány,“ vzkazují pořadatelé z prostějovské zušky, Divadla Point a městského divadla.

Jedna z prvních repríz                              

Candrbál začíná v pátek ve 21.00. Ovšem už dvě hodiny před tím je na programu představení E=MC2, lásko moje, které Point uvedl v premiéře jen pár dnů po dubnových oslavách deseti let své existence.

„Naše nejnovější inscenace je volně inspirována stejnojmennou knihou francouzského spisovatele Patrica Cauvina. Je to komedie o velké lásce jedenáctiletého pařížského kluka, který hltá americké filmy a hraje fotbal a stejně staré americké dívky, která obdivuje Einsteina a touží po lásce jako z Romea a Julie,“ přibližuje režisér a principál amatérského divadla Aleš Procházka.

Politik v úzkých

Rozesmát publikum má Medart v úmyslu také v sobotu, kdy v přednáškovém sále Národního domu zahraje „Melkovo“ Moje divadlo „současnou britskou konverzační komedii“ Nerušit, prosím, kterou režíroval dlouholetý člen ansámblu Pavel Drmola. Bývalý radní Prostějova se zhostil kusu, „situační frašky“, v níž je hlavním hrdinou ministr, poslanec s pověstí sukničkáře, který má v hotelu rande se sekretářkou opozice.

Nedělní odpoledne vyhradili organizátoři přehlídky dětem. V Národním domě pro ně vystoupí Divadlo hanácké obce s Pošťáckou pohádkou od Karla Čapka. Večer pak na Jevišti za oponou stanou Miroslav Ondra a Kateřina Dostálová z Buranteatru Brno. Šansonový muzikál pro dva herce v prázdném domě se jmenuje Domeček.

Rozmarná tečka

Závěrečný den Medartu, jehož podtitul zní: …proč by Hanák jezdil za divadlem ven, když ho má doma…, bude patřit hostujícímu Divadlu Na Štaci a němčické verzi Vančurova Rozmarného léta. „Tento způsob léta“ zhodnotí herci v městském divadle za oponou.

První dva dny festivalu, středa a čtvrtek, se přitom odehrávaly především v pernštýnském zámku, kde má svou základnu literárně-dramatický obor Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose. V zánovním školním sále se představil především divadelní dorost. A to z Prostějova, Němčic nad Hanou a Plumlova. V Pointu ve čtvrtek večer proběhla Vteřina zapomnění v podání třeťáků z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění.

medart15

Vložit komentář