František Tuhý dostal pět let

Úno 3, 2015
1452 přečtení

A miliony musí vrátit… Krajský soud v Brně dnes vynesl rozsudek nad bývalým generálním ředitelem OP Prostějov

frantisek tuhyProstějov, Brno – „Krajský soud v Brně potrestal exšéfa zkrachovalé firmy OP Prostějov Františka Tuhého za zpronevěru 26,3 milionů korun pěti lety vězení. Peníze, které si vyplatil na odměnách, musí navíc vrátit,“ píše to dnešní odpolední vydání internetového serveru idnes.cz.

V kauze OP Prostějov tak padl první rozsudek. Trest pěti let vězení stanovil soud s ostrahou a deset let má Tuhý zákaz zastávat vrcholnou manažerskou funkci. Sedmašedesátiletý František Tuhý je už ovšem v důchodu. Peníze, o nichž před soudem tvrdil, že měl na ně nárok, musí vrátit. Podle žaloby měla odměny schvalovat valná hromada. Proti rozsudku se lze odvolat k vrchnímu soudu, uvádí dále idnes.cz.

Server dodává, že členům představenstva Milivoji Žákovi, Miroslavu Galářovi, Zuzaně Vlachové, Milanu Antlovi a Lukáši Blažkovi hrozí až tři roky za mřížemi. „Poslední generální ředitel OP Žák a rovněž člen představenstva Galář se k policejnímu obvinění odmítli vyjádřit,“ podotýká idnes.cz.

Bývalý generální ředitel OP Prostějov František Tuhý byl obžalován z toho, že se obohatil na účet podniku, když si za čtyři roky, v letech 2004 až 2008, sám nechal vyplatit prémie v sumě přesahující 26,3 milionu korun. OP Prostějov zkrachoval v roce 2010.

Související články: 

Soud s exšéfem OP Prostějov právě pokračuje

Česko proti chudobě: Reportáž bangladéšské televize z bourání OP Prostějov je mystifikace

Město možná koupí pozemky po OP Prostějov

Demolice OP Prostějov: správní řízení bude

OP Prostějov už není. Ostatky šly v 7.00 k zemi

OP Prostějov: začalo trestní stíhání pěti velkých šéfů

Vložit komentář