Dvakrát utekl z nemocnice, kam ho odvezli s pěti a půl promile

Kvě 28, 2015
2422 přečtení

S otravou alkoholem bil družku, protože mu nechtěla nalít

David Sekanina

Prostějovsko – Když napadl svou družku, protože mu už nechtěla nalít, měl v sobě neuvěřitelných 5,32 promile. Z nemocnice, kam ho odvezli s otravou alkoholem, ale v noci utekl. Dokonce dvakrát. Nakonec vyfasoval vykázání z domu na deset dní.

Poměrně hektickou noc prožil starší pár v jedné vesnici na Prostějovsku. Policie ví, ve které, ale neřekne. „V úterý večer pětačtyřicetiletý muž psychicky i fyzicky napadal v místě jejich společného pobytu svou o jedenáct let starší družku. K neshodám u nich došlo v okamžiku, kdy žena již nebyla ochotná svému opilému příteli podat další alkohol,“ konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Policejní hlídka zasahovala v jejich domácnosti před osmou hodinou večer. Muži dala dýchnout a přístroj ukázal 5,32 promile. „Pro intoxikaci alkoholem byl hospitalizován v nemocnici v Prostějově. Odtud se ale svévolně vzdálil a již o půl třetí v noci se pokoušel násilím dostat domů. Policisté u něj opětovně provedli dechovou zkoušku, a protože naměřili vysokou hodnotu, vrátili jej do nemocnice. Z ní však znovu odešel a vydal se k domovu,“ popsal Kořínek.

Policistům, kteří tu na něj v podstatě čekali, už došla trpělivost a muže na deset dnů vykázali z obydlí a jeho okolí do vzdálenosti sta metrů.

Vložit komentář