Dráhy: Výlukové autobusy mohou mít zpoždění

Čvc 10, 2014
498 přečtení

Od pondělí do pátku nepojedou mezi Prostějovem a Nezamyslicemi vlaky

David Sekanina

vlak regio drahy

Foto: D. Sekanina

Prostějovsko – Kvůli opravám na železniční trati neojedou příští týden vlaky z Prostějova do Nezamyslic. Výluka platí od pondělních osmi do pátečních pěti hodin.

Vlakové spoje nahradí autobusy, přičemž rychlíky a spěšné vlaky budou jezdit odklonem přes Přerov.

První včas, druhý opožděný

„Za většinu osobních vlaků budou v úseku z Nezamyslic do Prostějova zavedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy. První bude odjíždět dříve, tak, aby přijel včas, druhý pojede podle pravidelného odjezdu vlaků a do cílové stanice přijede opožděný,“ upozornil Petr Pošta z ředitelství Českých drah.

„Návazné vlaky budou jen ty, které odjíždějí po pravidelném příjezdu spoje náhradní dopravy podle výlukového jízdního řádu,“ doplnil.

Dráhy ujišťují, že do výlukových spojů vypravených za rychlíky bude možné naložit kola. Přesněji řečeno do dodávky, která pojede s sebou. Vejde se do ní maximálně deset kol.

Zdržení autobusu v Pivíně

„Vzhledem k uzavírce silnice v Pivíně může docházet ke zpožďování náhradních autobusů. Prosíme proto, aby lidé věnovali zvýšenou pozornost plánování cesty a pokud potřebují opravdu přijet včas, aby raději zvolili dřívější spoj,“ podotýká Petr Pošta.

Výlukový jízdní řád najdete zde

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář