Dívka přepadla důchodce

Zář 24, 2014
555 přečtení

Lupička vytrhla seniorovi tašky s nákupem a dvaceti tisíci

David Sekanina

Prostějov – Mladá zlodějka si v Prostějově troufla na šedesátníka. Měla zálusk na jeho nákupní tašky a ty také nakonec ukořistila. Muž zůstal ležet na zemi v Knihařské ulici.

„Trestného činu loupeže se dopustila neznámá pachatelka, která v pondělí napadla a okradla devětašedesátiletého seniora,“ konstatoval mluvčí policie Josef Bednařík.

Jak to udělala? Nejdřív obtloustlejší dívka oslovila důchodce na hlavním náměstí. Předstírala, že se chce dostat k divadlu, kde ovšem v ten den nic nehráli a navíc bylo už hodinu po obvyklém začátku představení.

„Muž jí cestu vysvětlil, ale ona ho tahala za rukáv a chtěla k divadlu doprovodit. To odmítl a pokračoval v chůzi. Žena se ovšem nenechala odradit, a když muže dostihla v Knihařské ulici, zatlačila jej do průchodu a pokusila se mu vytrhnout dvě nákupní tašky,“ popsal Bednařík.

Penzista vzápětí upadl na zem, čehož zlodějka využila a přišlápla mu ruku.

„Následně se jí podařilo obě tašky napadenému sebrat. Utekla s nimi na náměstí T. G. Masaryka,“ doplnil Bednařík s tím, že senior utrpěl lehké zranění.

Je možné, že si lupička muže vyhlédla, protože kromě nákupu měl v peněžence dvacet tisíc korun.

„Hledáme svědky, kteří by nám pomohli ženu najít. Je jí kolem pětadvaceti let, má silnější, asi sto šedesát pět centimetrů vysokou postavu a v době loupeže byla oblečená do tmavých kalhot a pestrobarevné bundy. Poškozený si všiml, že má dlouhé, mírně vlnité vlasy,“ popsal mluvčí policie. Ti, kdo si něčeho všimli, mohou volat na linku 158.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *