Dívka přepadla důchodce

Zář 24, 2014
640 přečtení

Lupička vytrhla seniorovi tašky s nákupem a dvaceti tisíci

David Sekanina

Prostějov – Mladá zlodějka si v Prostějově troufla na šedesátníka. Měla zálusk na jeho nákupní tašky a ty také nakonec ukořistila. Muž zůstal ležet na zemi v Knihařské ulici.

„Trestného činu loupeže se dopustila neznámá pachatelka, která v pondělí napadla a okradla devětašedesátiletého seniora,“ konstatoval mluvčí policie Josef Bednařík.

Jak to udělala? Nejdřív obtloustlejší dívka oslovila důchodce na hlavním náměstí. Předstírala, že se chce dostat k divadlu, kde ovšem v ten den nic nehráli a navíc bylo už hodinu po obvyklém začátku představení.

„Muž jí cestu vysvětlil, ale ona ho tahala za rukáv a chtěla k divadlu doprovodit. To odmítl a pokračoval v chůzi. Žena se ovšem nenechala odradit, a když muže dostihla v Knihařské ulici, zatlačila jej do průchodu a pokusila se mu vytrhnout dvě nákupní tašky,“ popsal Bednařík.

Penzista vzápětí upadl na zem, čehož zlodějka využila a přišlápla mu ruku.

„Následně se jí podařilo obě tašky napadenému sebrat. Utekla s nimi na náměstí T. G. Masaryka,“ doplnil Bednařík s tím, že senior utrpěl lehké zranění.

Je možné, že si lupička muže vyhlédla, protože kromě nákupu měl v peněžence dvacet tisíc korun.

„Hledáme svědky, kteří by nám pomohli ženu najít. Je jí kolem pětadvaceti let, má silnější, asi sto šedesát pět centimetrů vysokou postavu a v době loupeže byla oblečená do tmavých kalhot a pestrobarevné bundy. Poškozený si všiml, že má dlouhé, mírně vlnité vlasy,“ popsal mluvčí policie. Ti, kdo si něčeho všimli, mohou volat na linku 158.

 

Vložit komentář