Demolice OP Prostějov: správní řízení bude

Srp 4, 2014
1446 přečtení

Báňský úřad skutečně zahájí správní řízení kvůli nedávnému odstřelu budov OP Prostějov. Video s betonem, který prosvištěl kolem diváků, tak za podvrh zřejmě nepovažuje

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Tak demolice výrobního areálu OP Prostějov bude mít opravdu epilog v podobě správního řízení. Upozorňuje na to zpráva vydaná dnes odpoledne na serverech idnes.cz a 5plus2 (oba patří stejnému majiteli, Andreji Babišovi. Mladá fronta text uveřejnila o dvě minuty dříve: v 16.26).

„Báňský úřad ale zatím nechce uvést, zda ho povede se střelmistrem či firmou, která ho provedla, ani jestli je jeho důvodem video zachycující kámen, který vylétl a zranil přihlížejícího,“ píše se v článku.

Obvodní báňský úřad v Ostravě prý vyhodnotil všechny podklady, zápis o odstřelu, informace od střelmistra a údaje od policie, hasičů a nemocnice v Prostějově. „Ty porovnal s požadavky právních předpisů a následně v průběhu tohoto týdne zahájí správní řízení,“ citují autoři materiálu mluvčí Státní báňské správy Bohuslava Machka s tím, že prvoinstanční orgán musí rozhodnout do třiceti dnů, v případě ústního jednání správní řád připouští šedesátidenní lhůtu. Pak je tu také možnost odvolání.

Servery dále uvádějí, že firmu, která odstřel prováděla, může úřad potrestat pokutou až 5 milionů korun, samotný střelmistr Zdeněk Šobíšek pak může zaplatit až 50 tisíc korun.

Střelmistr z demolice OP Prostějov se přitom na konci července nechal slyšet, že nevěří v pravost videa s letícím kamenem. Prý se mu ozval odborník na počítačovou animaci a tvrdil, že video, na němž je vidět, jak úlomek betonu letí kolem hlav přihlížejících diváků, má znaky podvodu.

Videozáznam si můžete prohlédnout zde…

 

Související články:

Novinky: Letící kámen je podvod, tvrdí střelmistr

Odstřel OP málem skončil tragédií

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

 

Vložit komentář