Dělníci opustí Sídliště Svobody za rok (foto)

Zář 11, 2014
748 přečtení

Pokračuje obnova starého sídliště. Už se rýsují nová parkovací místa

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Sídliště Svobody je z valné části rozkopané. V září tu začala další část jeho obnovy. Tentokrát se týká tří bloků – 9,10 a 11. Kompletně hotovo má být za rok, konkrétně v říjnu.

„Hlavním cílem projektu je vybudování sto osmi nových parkovacích míst,“ říká Antonín Zajíček z odboru investic.

Sídliště z konce šedesátých let má protkat 350 metrů asfaltových cest, 120 metrů stezek pro cyklisty a 850 metrů opravených chodníků. V jaké kvalitě, to se uvidí.

Vítězná Skanska

Město mělo na rekonstrukci přichystaných 14 milionů, ale vítěz konkurzu ji srazil téměř na polovinu. Víte, kdo to byl? Hádáte správně. Skanska. Firma, která má v Prostějově nevyřízené reklamace hned v sousedství. Na drozdovickém rybníku (Spojku i cyklostezku postaví firma, která nezvládla opravu rybníka).

Na sídlišti se nyní kácejí staré stromy, které mají ovšem nahradit nové. Dohromady se počítá s vysazením dvaceti vzrostlých stromů a asi pětistovky keřů. Pak řemeslníci zasadí lavičky a opraví lampy na kandelábrech.

Hluboké výkopy poblíž cest jsou připravené pro odvodňovací potrubí.

Nová mapa?

Loni v březnu si radní vyslechli připomínky místních, že se na sídlišti rozpadají opravené chodníky, nové přechody připomínají v dešti brod nebo, že marně čekali na žádané lavičky. Ptali se také, jestli někdo obnoví zničenou mapu Sídliště Svobody v prosklené tabuli.

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář