Dálnice na Brno připomíná past

Zář 16, 2014
1055 přečtení

Mezi Vyškovem a Rousínovem se dělají několikakilometrové kolony kvůli zúžení dopravy do jednoho pruhu  

David Sekanina

dalnice uzavirka (1)

Ilustrační foto: PP

Prostějov, Vyškov, Rousínov – Při cestě z Prostějova do Brna vjíždějí řidiči na dálnici do pasti. Od soboty tu stojí v dlouhých, v době dopravní špičky až několikakilometrových kolnách.

Za Brodkem u Prostějova je krátké zúžení do jednoho pruhu, ale opravdové trable začínají za Vyškovem.

K uzavírce levého jízdního pásu mezi 229 a 226 kilometrem se před pár dny přidala uzávěra před Rousínovem. Provoz vázne kvůli převedení dopravy do protisměru v úseku od 220 do 215 kilometru. „Probíhá zde rekonstrukce cementobetonového povrchu vozovky,“ informuje Ředitelství silnic a dálnic. Ve zúžených úsecích je povolená maximálně osmdesátka, někde jen šedesátka. Opravy tu potrvají až do 23. listopadu.

Přes Rousínov si moc nepomůžete

Ti, kdo se snaží kolonám vyhnout jízdou po staré silnici, narážejí v Rousínově na uzavírku na hlavním tahu městem, kde se opravuje silnice. K tomu je potřeba počítat s tím, že je zavřený exit 226 ve Vyškově a také výjezd 216 z dálnice v Rousínově.

„Je důležité dodržovat pravidlo střídavé jízdy a pravidlo zipu. Pokud je řidiči budou respektovat a budou vzájemně tolerantní, přispějí velkou měrou ke snížení rizika dopravních nehod,“ vzkazuje policejní mluvčí Petra Vedrová.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář