Cyklostezka v Okružní má pořádné zpoždění

Říj 30, 2014
1109 přečtení

Do konce roku mají Prostějované jezdit bezpečně na kole od Určické po Brněnskou. Je to reálné?

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

První metry výkopu. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Myslíte, že cyklostezka od Určické po Brněnskou bude hotová do půlky listopadu, jak avizovala měsíc před volbami radnice? Těžko. Stavba měla začít už v půlce září, ale do země se koplo teprve tento týden.

Zvláštní je, že na stavbu má smlouvu firma Skanska, která nabídla nejnižší cenu – z předpokládaných 5,9 milionů šla dolů na 3,63 milionu, ale na zátarasech před pár metry obnažené zeminy je nápis Strabag.

Stroje Skansky jsou vázané jinde, říkal na začátku září radní Zdeněk Fišer. Dodnes přitom Skanska, která patří k nejúspěšnějším účastníkům konkurzů na veřejné zakázky v Prostějově, pracuje na několika místech ve městě. To je zřejmě také důvod výrazného zpoždění v Okružní.

„Prostředky na tuto cyklostezku jsou v letošním rozpočtu. Pokud se nestane nic neočekávaného, tak bude hotová do konce roku,“ korigoval před pár dny termín dokončení šéf odboru investic města Antonín Zajíček. Dělníci tak budou potřebovat minimálně velmi milosrdné počasí.

Radní před říjnovými obecními volbami říkali, že Skanska postaví ještě letos obě části cyklostezky, to znamená úsek od Bulharské po Brněnskou a úsek od Bulharské po Určickou.

„Původně se druhá polovina měla dělat až v roce 2015,“ zmínil se již dříve Zdeněk Fišer.

Související články:

V Okružní kopou kanalizaci. Stavba cyklostezky začne později a o kus dál

Spojku i cyklostezku postaví firma, která nezvládla opravu rybníka

Za Okružní vznikne nový park

 

 

Vložit komentář