Cvičíme přežití v Mongolsku, hlásí prostějovští průzkumníci

Čvn 23, 2015
2283 přečtení

Česká jednotka, v níž jsou i příslušníci 102. průzkumného praporu, vyrazila na cvičení Khaan Quest 2015

Foto: archiv 102. pp

Slavnostním ceremoniálem dne 20. června 2015 ve výcvikovém prostoru „Five Hills“ na území Mongolska za účasti kontingentu AČR bylo zahájeno mezinárodní cvičení Khaan Quest 2015.

Zahájení cvičení proběhlo za přítomnosti nejvyšších představitelů politické a vojenské elity Mongolska, za účasti vojenských přidělenců účastnících se národů a více než 900 příslušníků cvičících jednotek.

Vlastnímu zahájení cvičení předcházela důkladná příprava a náročná přeprava účastníků, která byla rozdělena do dvou skupin. První skupina složená z řídícího štábu jednotky, funkcionářů zařazených na pozice v rámci mezinárodního velitelství a instruktorů pro praktický výcvik a přípravu jednotek přistála v Ulánbátaru 14. června.

Druhá skupina, přepravená vojenským speciálem dne 18. června byla tvořena příslušníky cvičících jednotek.

Cvičení Khaan Quest 2015 v Mongolsku je jednou z největších vojenských událostí v regionu. Jednotka o síle 49 vojáků, pod velením podplukovníka Pavla Hriníka, postavená na bázi 53. pluku průzkumu a elektronického boje, respektive prostějovského 102. průzkumného praporu a dále příslušníků VeV-VA Vyškov absolvuje cvičení se zaměřením na plnění úkolů při operacích pod hlavičkou Spojených národů.

Část jednotky projde výcvikem v přežití v extrémních podmínkách mongolské přírody, kdy bude vyjma jednotky armády Spojených států a Mongolska jediným zahraničním zástupcem z více jak dvaceti dalších účastnících se států. Cvičení bude oficiálně ukončeno dne 1. července slavnostním aktem.

major Václav Malát, zástupce velitele útvaru, 102. průzkumný prapor

Foto: Václav Malát

Foto: archiv 102. pp

Vložit komentář